Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Talha Şahin, Editör Yazım tarihi: 01.04.2019

Yakuza Kiwami serisinin ilk oyunu, geçtiğimiz aylarda Steam platformuna gelmişti. Yakuza Kiwami 2 ise, 7 Aralık 2017 tarihinde SEGA tarafından sadece PS4’a özel olarak çıkarılmış, aksiyon-macera türünde bir oyundu. Önce Japonya’da çıkarılan oyun, Ağustos aylarında tüm dünya için ulaşılabilir olmuştu. Yakuza serisinin Remake versiyonu olan ve bizleri 2006 yılına kadar geçmişe götüren Yakuza Kiwami serisi, Kazuma Kiryu’nun hikayesini yine gözlerimizin önüne sermiş, Japonya’nın dipsiz kuyusuna girmemiz içine bize fırsat vermişti. Ortaya çıkan son bilgilere göre, bir Yakuza Kiwami 2 PC sürümü görme ihtimalimiz bulunuyor.

ESRB, Yakuza Kiwami 2 PC sürümünü incelemeye aldı

Öncelikle ESRB’den bahsetmemiz gerek. ESRB, yani Entertainment Software Rating Board, Amerika’da video oyunlarını yaş kısıtı konusunda denetleyen ve derecelendiren bir kuruluş. Yakuza Kiwami 2 yapımında, düşmanlarımızı öldürmenin birçok farklı yolu var. Bunların birçoğu da oldukça vahşice. Bu nedenle ESRB, Yakuza Kiwami 2’yu M olarak derecelendirmiş ve yaşı küçük oyuncular için sakıncalı bulmuştu. Bunun üzerine geçtiğimiz ay ilk oyun Steam’e gelmişti. Tahminlere göre, Yakuza Kiwami 2 PC platformunda oynanabilir olacak. Bunu şimdilik tahmin olarak kabul ediyoruz çünkü henüz resmi bir açıklama yok.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.