Yakuza 0 oyununda her yerde oyunu kaydedebilmenin bir yolu var

Yakuza 0 oyununda her yerde oyunu kaydedebilmenin bir yolu var

Adım adım yapmanız gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz.

Aslında uzun bir süredir PS4 ve PS3 oyuncularının hayatına neşe katmış bir oyun olan Yakuza 0, en sonunda PC oyuncuları ile de buluştu. Bu buluşmayı da, henüz daha birkaç gün öncesi olarak belirtebileceğimiz 1 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirdi. Oyun, iyi ve güzel fakat resmi olarak istediğiniz herhangi bir yerde oyunu kaydetme imkanı bulunmuyor ne yazık ki. Peki, PC oyuncuları durur mu? Elbette durmaz. Gelin, oyunu nasıl istediğiniz yerde kaydedebileceğinizden bahsedelim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Yakuza 0 oyununda her yerde oyunu kaydedebilmenin bir yolu var

Yakuza 0 resmi olarak her yerde kaydetme imkanı sunmayınca, iş oyunculara düştü

PC oyuncuları tarafından bulunan Yakuza 0 istediğiniz yerde kaydedebilme metodunu kafanıza göre kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Sebebini soracak olursanız, zaten oyunun dosyalarında böyle bir ayar mevcut fakat kapalı. Eğer geliştirici ekip an itibari ile bu seçeneği kapatmışsa, kesinlikle bir bildiği vardır. Kayıt dosyalarınız bozulabilir, bir şeylerde sıkıntı olabilir. Bu yüzden, siz yine de olabildiğince düzgünce kaydetmeye bakın.

Yakuza 0’da istediğiniz yerde kaydedebilmek için, öncelikle işletim sisteminizde gizli dosyaların gösterildiğinden emin olmanız gerekmekte. Ardından ise Kullanıcılar\Adınız\AppData\Roaming\Sega\Yakuza0 klasörüne gelmeniz gerekiyor. Buraya geldiyseniz, bu klasör içerisinde bulunan settings.ini dosyasını açmanız gerekli. Ayarlar arasında bulunan SaveAnywhere=0 komutunu, SaveAnywhere=1 olarak değiştirin. Değişikliklerinizi kaydettikten sonra, yeni ayarlarınızın tadını çıkarabilirsiniz demektir fakat siz yine de uyarımızı göz önünde bulundurun.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.