Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 15.09.2020

Bildiğiniz gibi sizlerle Xbox Series X ve Xbox Series S Türkiye fiyat etiketlerini paylaşmıştık. Eğer hatırlamıyorsanız, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz haberimiz sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Her ne kadar bu sizlere bahsettiğimiz haberimizde Xbox Series X ve Xbox Series S Türkiye fiyatları onaylanmış olsa da, an itibari ile bu durum iptal. Dolar ve euronun yükselişinden midir bilinmez ama Microsoft ekibi, bu fiyat etiketlerini kaldırmayı tercih etti.

Xbox Series X ve Xbox Series S Türkiye fiyatları kaldırıldı

Xbox Series X ve Xbox Series S Türkiye fiyatları ne olacak?

Daha önceki haberimizde, “Verilen bilgilere göre Xbox Series X, 7499 TL’den satışa çıkacak.” demiştik ve sonrasında da, “Xbox Series S ise 4599 TL’den ülkemizde satışa sunulacak.” demiştik. Bu fiyat etiketleri, Xbox ekibinin resmi internet sitesi üzerinde paylaşılmıştı. Fakat tam olarak şu an, daha önceki haberimizde görebileceğiniz görsellerdeki fiyatlar bulunmuyor. Sebebi açıklanmayan bir şekilde Xbox ekibi bu fiyatları kaldırdı.

Haberimizde sizlerle paylaştığımız görsel ise, Xbox Series X’in sitesindeki kaynak kodlarından almış olduğumuz bir ekran kaydına ait. Eğer kodlara dikkat ederseniz, aslında iptal edilen tarihin ve fiyatların hala yerinde olduğunu görebilirsiniz. Sadece değiştirilmiş kodlar ve bu yüzden de gözükmüyor. Kodlarda konsolun piyasaya sürülme tarihi olarak net bir şekilde 22 Eylül 2020 tarihini görebilirsiniz. Biraz aşağılara göz gezdirdiğinizde ise, “XXX,XX TL” şeklinde bir kısım yer alıyor. Xbox ekibi niye böyle bir adım attı bilemiyoruz ama zaten 7500 TL bile aşırı yüksekken şimdi böyle olması korkutmuyor değil.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.