Xbox takımı, Play Anywhere, E3 gibi başlıklar hakkında konuştu

Xbox takımı, Play Anywhere, E3 gibi başlıklar hakkında konuştu

E3'te bizleri güzel haberlerin beklediğini söylemek mümkün.

PAX East’te düzenlenen bir panel esnasında, Xbox’ın önemli isimleri Larry Hryb ya da diğer bilinen ismi ile Major Nelson, Jeff Rubenstein ve Laura Massey, bir dizi soruları yanıtladı. Larry Hryb, Phil Spencer’ın ve takım arkadaşlarının iyi iş başarmış olduğundan, Play Anywhere programına gelecek olan oyunlar konusunda çok heyecanlı olduğundan bahsetti. Bunlarla birlikte E3’te, bu konu hakkında daha fazla konuşacağından da söz etti. Muhtemelen, bu yıl düzenlenecek olan E3’te, özellikle Play Anywhere sistemi ile ilgili sevindirici haberler alabileceğiz. Soru ve cevap aşamasının ilerleyen zamanlarında, Play Anywhere ile ilgili olarak, Microsoft’un henüz herhangi bir planı olmadığını, fakat, “şu anda bulunduğunuz yer” ve müşterilerin istedikleri cihaza getirebilme konusunda kafa yorduğunu dile getirdi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Xbox takımı, Play Anywhere, E3 gibi başlıklar hakkında konuştu

Ayrıca, alınan bilgilere göre, halihazırda herhangi bir Xbox One Elite kontrolcüsü konusunda özelleştirme planlarının olmadığını da söyleyebiliriz. Fakat, Gears of War 4 Elite kontrolcüsünün başarısından sonra, aksesuar takımının, gelecek seferde ne yapacaklarını düşündüğü bilgisi de bulunuyor. Larry Hryb, mağaza ekibinin Xbox Mağazası hakkında efsane çalışmaları olduğundan da söz etti. İstek listesi gibi özellikler, kesinlikle planları arasında bulunuyormuş. Ayrıca, yayımcılık kısmının genel yöneticisi olan Shannon Loftis ile Crackdown 3 hakkında konuştuklarını, çok fena planlarının olduğunu, ama E3’e az bir zaman kalmışken herhangi bir bilgi veremeyeceğini de ekledi ve söylenene göre, oyun konusunda ekip çok umutlu görünüyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Laura Massey, Phil Spencer’ın Xbox ekibindeki gelmiş geçmiş en iyi liderlerden bir tanesi olduğundan, onun ne topluluğu ne kadar önemsediğinden ve bu yüzden Microsoft ile çalışmanın çok güzel olduğundan bahsetti. Söylediğine göre Phil Spencer, topluluktan gelen geri dönüşleri takip ediyor ve Laura Massey’in tanıdığı ilk gerçek anlamda insanları dinleyen bir lider. Konuşma esnasında, Larry Hryb ve Jeff Rubenstein, başarılı bir çıkış gerçekleştirmiş, oyuncuların ağzını açık bırakmış bir yapım olan The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ı uçakla gelirken nasıl oynadıklarından bahsettiler. Hatta, Guerilla Games’in Horizon Zero Dawn konusundaki başarısını da dile getirerek, onu da bir o kadar övdüler.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.