Xbox One’a harici HDD ekleme desteği geliyor!

Xbox One’a harici HDD ekleme desteği geliyor!

Xbox One için gelecek yeni özellik ile konsolun HDD'sini değiştirebileceksiniz!

Reddit‘teki bir Xbox One yazılımcısının yazdıklarına göre Xbox One‘a harici HDD‘ler takılabilinecek. Bu demek oluyor ki normalde kapisatesi 500GB olan konsolun depolama alanı daha da arttırılabilir hale gelecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

xbox one hdd

Kullanıcının paylaştığı fotoğrafa göre bu söylediklerinin yalan olmadığını anlayabiliyoruz. Altta çıkan “Harici Sürücü Hazır” yazısı ve 585.9GB boş alan göstergesi bu özelliğin geleceğini doğruluyor. Söz konusu Xbox One olunca illa ki bir PS4 konusu açılıyor ve bu sefer de açacağız. Bu özellik PS4‘ün ilk çıktığı günden itibaren vardı ve Xbox One -birçok konuda olduğu gibi- bu özelliği eklemeyi ihmal etmişti.

Geçen gün yaptığımız haberimizde Xbox One‘ın kutusunda zorunlu olarak bulunan Kinect‘in çıkarılacağını ve fiyatının daha ucuz olacağını söylemiştik. İşte bu konuda da Xbox One bir yeniliğe gidiyor ve cihaza ek bir HDD takmamızı sağlıyor. Bu geri adımlar her ne kadar ilk başta firmanın imajına zarar verse de rekabeti geri getirmesine ve günün sonunda oyuncunun hayrına yol açıyor. Bu yılki E3 Microsoft konferansında neler olacak büyük merak konusu! Bizi takip etmeye devam edin, iyi oyunlar!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.