Menü
https://leadergamer.com.tr/microsoft-xbox-one-x-fiyati/
Popüler , Project Scorpio 12 Haziran 2017 1:34

E3 2017 sırasında Xbox One X hakkında öğrendiğimiz her şey

İşte Xbox Scorpio hakkında, E3 2017 sırasında öğrendiğimiz her şey. Konsolun çıkış tarihinden, fiyatına kadar her şey var.


E3 2017 konferansları, Microsoft ekibinin sunumu ile başladı. Microsoft, sunuma ilk olarak Xbox One X konsolunu tanıtarak başladı. Konsol hakkında o kadar fazla şey söylendi ki, hepsini tek bir haberde toplamak istedik. Böylece, konsol hakkındaki bilgileri parça parça okumak yerine, tek bir yazıdan, tüm içeriklere ulaşabileceksiniz. Biz, giriş kısmını fazla uzatmadan, sizleri direkt olarak E3 2017 sırasında Xbox One X hakkında öğrendiğimiz her şey isimli yazımızın ana içeriğine bırakalım sizleri.

E3 2017 sırasında Xbox Scorpio hakkında öğrendiğimiz her şey Xbox One X

Xbox One X konsolunun gerçek ismi, resmi olarak açıklandı

İlk olarak E3 2016 sırasında karşımıza çıkan Project Scorpio, Microsoft tarafından üretilen bir ev konsolu idi. Microsoft, E3 2016 sırasında bu konsol hakkında ne yazık ki çok fazla bilgi vermemişti. Konsolun resmi ismi bile söylenmemişti, sadece kod adını biliyorduk: Xbox Scorpio. Bugün ise Microsoft ekibinin E3 2017 sunumu gerçekleşti. Bu sunum sırasında, ekibin yeni konsolu hakkında yepyeni bilgilere ulaştık. Bu bilgiler, konsolun fiyatı, tam çıkış tarihi, görüntüsü ve tabii ki adı idi. Konsol için gösterilen oyunları saymıyoruz bile. Fakat bu haberimizde sadece konsolun resmi adından bahsedeceğiz. Microsoft, bahsettiğimiz sunumda konsolun resmi adını açıkladı. Açıklanan ad ise, Xbox One X

Microsoft, Xbox One X konsolunun fiyatını açıkladı

Xbox One X ne kadar olacak? Artık bu sorunun cevabını vermeye hazırız çünkü Microsoft, sadece saniyeler önce, gerçekleştirdiği E3 2017 sunumu sırasında Xbox One X konsolunun fiyatını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, bahsettiğimiz konsolun fiyatı 500 Dolar olacak. 500 Dolar, ortalama bir şekilde 1700 TL olsa bile, ülkemizde bu konsolun 2000 TL civarında olacağı söyleniyor. Açıkçası, verilmiş olan bu fiyat, daha önce karşımıza çıkan söylentilere de uyuyor. Çünkü birçok kez, konsolun 500 Dolar olacağını duymuştuk. Bu yüzden, bizler pek fazla şaşırmadık. Konsolun fiyatının açıklanması ardından, geriye tek bir soru kaldı: Sony, bu fiyat karşılığında ne yapacak veya bir şey yapmaya gerek duyacak mı?

Microsoft, yeni Xbox One X konsolunu ilk defa gösterdi

E3 2017 etkinliğinin en heyecanlı anlarından bir tanesi, Microsoft ekibinin, yeni konsolunu göstermesi idi. Geçen sene duyurulan Xbox One X, sadece soyut bir şekilde karşımıza çıkmıştı. Konsolun neye benzediğini hiç bilmiyorduk. Geçtiğimiz aylarda ise, konsolun ilk defa geliştirici kiti görünmüştü. Konsolun geliştirici kiti, öyle aman aman bir şey değildi. Xbox One S konsoluna benziyordu. Durum böyle olunca, oyuncular da endişelenmeye başlamıştı, ya Xbox One X, yenilikçi bir tasarım ile gelemeseydi? Oyuncuların endişesi, bugün bitti çünkü Microsoft, E3 2017 sunumu sırasında Xbox One X konsolunu ilk defa, resmi olarak gösterdi. Böylece konsolun neye benzediğini de görmüş olduk.

Xbox One X için tam bir çıkış tarihi verildi

Çok uzun bir süredir oyuncuların beklediği bilgi, sonunda, Microsoft ekibinin E3 2017 sunumunda geldi. Microsoft daha önce zaten bu sunumları sırasında Xbox Scorpio hakkında yepyeni bilgileri açıklayacaklarını belirtmişti. İşte bugün, o bilgilerden bir tanesi yayımlandı: Konsolun çıkış tarihi. Microsoft cephesinden gelen açıklamalara göre konsol, tam olarak ZZZXXXCCC tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Oyuncular, o tarihte, bu yeni konsolu alıp, direkt olarak oyun deneyimlerine kaldıkları yerden devam edebilecekler çünkü Project Scorpio konsolu, Xbox Play Anywhere desteği veriyor olacak.

Xbox Play Anywhere sayesinde, Xbox Store veya Microsoft Store üzerinden satın aldığınız tek bir oyun, Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda, eski nesil Xbox One konsolunuzda ve tabii ki yepyeni Xbox Scorpio konsolunuzda oynanabilecek. Kayıt dosyalarını, bu 3 platform arasında transfer edebileceksiniz. Böylece, ilerlemeleriniz de kaybolmayacak. Haberimizi sonlandırmadan önce soralım, konsol için verilen çıkış tarihi hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Çok geç bir tarih mi? Yoksa beklediğinizden daha erken mi? Acaba Sony, bu konsol karşılığında ne yapacak? Çok büyük merak içerisindeyiz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Far Cry 5 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri, fiyatı, videoları ve daha fazlası yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Need for Speed Payback çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve dahası isimli yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Kaan GEZER Editör