Xbox One X konsolunun ilk haftasında kaç adet sattığı belli oldu

Xbox One X konsolunun ilk haftasında kaç adet sattığı belli oldu

Satış rakamları PlayStation 4 Pro konsolundan daha ileride. Tabii bu raporlar tek bir bölgeden geliyor.

Geride bıraktığımız haftada resmi çıkışını gerçekleştiren Xbox One X, görülen o ki birçok oyuncu tarafından tercih edilen bir konsol oldu. Özellikle de İngiltere’de. Çünkü İngiltere’den gelen yeni raporlara göre Microsoft ekibinin yeni güçlü konsolu, ilk haftasında 80 bin civarında perakende satış gerçekleştirdi. Tabii bu rakamlar sadece İngiltere bölgesinden geliyor, tüm dünyadaki satış rakamlarını Microsoft olmadan almamız ne yazık ki mümkün değil. Yine de İngiltere, oyun piyasası için önemli bir bölge. Bu yüzden, yayımlanan rakamlara bakacak olursak İngilizlerin bu konsola büyük ilgi gösterdiğini söyleyebiliriz. Çünkü 80 bin perakende satış rakamı, İngiltere için büyük bir rakam.

Xbox One X: Project Scorpio Edition kutu açılımı

Bir Xbox One X haberinde, konsolu PlayStation 4 Pro ile karşılaştırmaz isek olmaz sanırım. Bu yüzden hemen bir sene öncesine, yine İngiltere’ye gidiyoruz. PlayStation 4 Pro, bu bölgedeki çıkış haftasında 50 bin civarı satmıştı ve konsolun yine aynı bölgede 80 bin satış rakamına ulaşması tam 1 ay sürmüştü. Yani, rakamlara bakarak Xbox One X konsolunun İngiltere’de çok başarılı bir çıkış yaptığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bakalım önümüzdeki haftalarda, aylarda, belki de yıllarda bu iki rakip konsolun da satış rakamları nerelere ulaşacak? Merakla bekliyor olacağız.

Xbox One X, 8 çekirdekli özel AMD CPU; oyununuza geliştirilmiş AI, gerçek dünya ayrıntısı ve daha rahat etkileşimler getirmek için 2.3 GHz hızında çalışır. Ayrıca konsol, 12 GB GDRR5 özellikteki grafik bellek; daha büyük dünyalar, daha geniş ufuklar ve daha hızlı yükleme süreleri sağlamak için oyun performansına hız ve güç kazandırır.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın