Menü
https://leadergamer.com.tr/xbox-scorpio-gercek-ismi/
Project Scorpio , Xbox One X , Xbox Scorpio 12 Haziran 2017 0:09

Xbox One X için tam bir çıkış tarihi verildi

Daha önceden, konsolun sadece 2017 sonunda çıkacağını biliyorduk. Şimdi elimizde tam tarih var.


Çok uzun bir süredir oyuncuların beklediği bilgi, sonunda, Microsoft ekibinin E3 2017 sunumunda geldi. Microsoft daha önce zaten bu sunumları sırasında Xbox Scorpio hakkında yepyeni bilgileri açıklayacaklarını belirtmişti. İşte bugün, o bilgilerden bir tanesi yayımlandı: Konsolun çıkış tarihi. Microsoft cephesinden gelen açıklamalara göre konsol, tam olarak 7 Kasım 2017 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Oyuncular, o tarihte, bu yeni konsolu alıp, direkt olarak oyun deneyimlerine kaldıkları yerden devam edebilecekler çünkü Project Scorpio konsolu, Xbox Play Anywhere desteği veriyor olacak.

Xbox One X

Xbox Play Anywhere sayesinde, Xbox Store veya Microsoft Store üzerinden satın aldığınız tek bir oyun, Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda, eski nesil Xbox One konsolunuzda ve tabii ki yepyeni Xbox One X konsolunuzda oynanabilecek. Kayıt dosyalarını, bu 3 platform arasında transfer edebileceksiniz. Böylece, ilerlemeleriniz de kaybolmayacak. Haberimizi sonlandırmadan önce soralım, konsol için verilen çıkış tarihi hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Çok geç bir tarih mi? Yoksa beklediğinizden daha erken mi? Acaba Sony, bu konsol karşılığında ne yapacak? Çok büyük merak içerisindeyiz.

Eğer konu hakkında bir video varsa, sadece saniyeler içerisinde haberimize eklenmiş olacak. Video haricinde, ekstra bir bilgi yayımlanırsa, ayrı bir haber olarak veya bu haberimize güncelleme olarak ekleyebiliriz. Bu yüzden sayfamızı birkaç kez yenilemenizi öneriyoruz. 

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Far Cry 5 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri, fiyatı, videoları ve daha fazlası yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Need for Speed Payback çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve dahası isimli yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Kaan GEZER Editör