Menü
https://leadergamer.com.tr/guerrilla-games-horizon-zero-dawn/
Xbox One X 20 Haziran 2017 11:41

Xbox One X eğer 400 Dolar olsaydı, gerçek 4K deneyimi veremeyebilirdi

Xbox One X içerisinde kullanılan yenilikler, fiyatta çok büyük bir etki bıraktı tabii.


E3 2017 sırasında resmi bilgileri ilk kez verilen Xbox One X, bildiğiniz üzere 500 Dolar fiyat etiketi ile, 7 Kasım 2017 tarihinde piyasada olacak. Bu konsol, birçok 1. parti oyunlar üzerinde doğal 4K çözünürlük ile 60 FPS sunacak. Bu performansın en büyük örneği ise Forza Motorsport 7. Bildiğiniz üzere Microsoft markasının en önemli yarış serisinin en yeni oyunu, Forza Motorsport 7 olacak ve Forza Motorsport 7, Xbox One X üzerinde birçok güzel dinamiğe sahip olacak. Mesela, 4K ve 60 FPS özellikleri haricinde, dinamik hava şartları da göreceğiz. Bu, genelde oyunların çevre detaylarını aktif olarak değiştiren bir özellik olduğu için, etkileyici bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz. Fakat tüm bunlar, Xbox One X içerisinde olmayabilirdi. Bu konsol, eğer 500 Dolar yerine 400 Dolar olsaydı, tüm bunlar hayal olabilirdi. En azından Xbox markası yetkililerinden Mike Ybarra, böyle düşünüyor.

Xbox One X eğer 400 Dolar olsaydı, gerçek 4K deneyimi veremeyebilirdi

Polygon ekibine bir röportaj veren Mike Ybarra, “400 Dolar fiyat etiketi ile, gerçek 4K deneyimini, oturma odanıza taşıyamazdık ve bu, konsolumuzun temellerinden bir tanesi. Bu konsol ile gerçekleştirmek istediğimiz birçok hedefimiz var. Geriye Uyumluluk programından tutun da, gerçek 4K deneyimine kadar. Bizler, bu yüzden PC donanımlarından örnekler aldık ve konsolumuzda bunları gerçekleştirdik. Soğutmadan, güç yönetimine kadar birçok teknolojiyi, PC cihazlarından örnek alarak konsolumuza ekledik. Tüm bunları, küçük bir kutunun içine sığdırmamız gerekiyordu, amacımız buydu.” dedi.

Tüm bunların haricinde, Sony sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Ubisoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Bethesda sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör