Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Xbox One konsolunun global satış rakamı için yeni bir yorum geldi

Xbox One konsolunun global satış rakamı için yeni bir yorum geldi

Acaba bu satışın ne kadarı Xbox One X konsoluna ait?

Toplam satış sayısında PlayStation 4’ün gerisinde kalan Xbox One serisi konsollarının satış sayısının 35 milyona yaklaştığı açıklandı. Niko Partners bünyesinde çalışan bir analist tarafından rapor edilen satış sayısının, tüm dünya genelindeki satışı belirttiği ifade edildi. Microsoft’un son olarak piyasaya sürdüğü konsolu Xbox One X konsolunun ise, ABD’deki satış sayısında PlayStation 4 Pro’yu solladığı ifade ediliyor. Microsoft’un politikası nedeni ile tam sayılar paylaşılmamış olsa da, bu iddianın NPD araştırma ekibinin verilerine göre öne sürüldüğü belirtiliyor. Bu verilerin halka açık olmadığını belirtmekte fayda var.

Xbox One konsolunun global satış rakamı için yeni bir yorum geldi

Her ne kadar Sony konsollarına rakip olarak çıkartılmış olan 3 konsolun satış sayısı yükseklere ulaşsa da, hala PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro konsollarının toplam satış sayısının çok gerisinde. Bunun bir çok nedeni olmasına rağmen en büyük nedeni, Sony’nin, konsollarına özel olarak piyasaya sürdüğü oyunlar olduğu düşünülüyor. Microsoft’un konsol satışları yerine, Xbox hizmetlerine ve aylık aktif kullanıcı sayılarını daha çok önemsemesi de farkın oluşmasındaki büyük etkenlerden biri.

Microsoft’un yeni konsollarının, Xbox 360’ın satış sayısını geçemeyeceği, oyuncuların bir çoğu tarafından düşünülse de, 2018 yılında bu platforma özel çıkacak oyunların satış sayısını olumlu etkileyeceği de öngörülebilir. PlayerUnknown’s Battlegrounds gibi, günümüzde popüler ve çok oyuncuya sahip olan bir Battle Royale oyununun da Xbox Live üzerinden oynanabiliyor olması, konsol almayı düşünen oyuncuları, konsola yaklaştıran bir diğer etken.

Konsolun satış sayıları daha ne kadar yükselir bilemeyiz. Fakat umarız daha yükseklere ulaşır ve bununla birlikte konsol tarafındaki rekabet daha da kızışır. Bu rekabetin meyvesi olarak, daha kaliteli işlerin çıkacağı hiç şüphesiz. Biz, kaliteli işlere aç olan oyuncular için de bunun tadına doyum olmayan bir meyve olacağı kesin.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın