Menü
https://leadergamer.com.tr/beyond-good-and-evil-2-cikacagi-platformlar/
Xbox One S , Xbox One X 16 Haziran 2017 11:46

Xbox One S, Xbox One X konsolundan daha fazla satacak

Bunu biz değil, direkt olarak Xbox markasının patronu söylüyor.


E3 2017 sırasında Microsoft, sonunda Xbox One X duyurusunu gerçekleştirdi. Bu konsol, Microsoft tarafından dünyanın en güçlü konsolu olarak tanıtılmıştı. Şimdi, bir konsol bu şekilde piyasaya çıkınca herkesin bu konsolu satın alacağını düşünebilirsiniz. Fakat markanın patronu olan Phil Spencer, bu şekilde düşünmüyor. Çünkü Phil Spencer, Xbox One S konsolunun, Xbox One X konsolundan daha fazla satacağını düşünüyor. Neden mi? Gelin konunun detaylarına haberimizin devamından göz atalım.

Xbox One S, Xbox One X konsolundan daha fazla satacak

Phil Spencer bu konuda, “Bizim şu an 2 konsolumuz var: Şu an 249 Dolar fiyat etiketi ile satışta olan Xbox One S ve Xbox One X, dünyanın en güçlü konsolu. Önümüzdeki sene satacağımız konsolların çoğu, Xbox One S olacak. Bu konuda hiçbir şüphemiz yok. Birçok oyuncu, ben sadece istediğim oyunları oynatan ve güzel bir deneyim sunan konsol istiyorum, diyecek. Xbox One S daha fazla satacak çünkü birçok oyuncu, bu konsoldaki Pterodaktil sayısı ile ilgilenmiyor. Karşılaştırma yapmıyor.” dedi. Bu noktada bahsedilen Pterodaktil, konsolun 6 Teraflop olması ile ilgili yapılan bir şaka idi.

Özet geçmek gerekirse Phil Spencer, en yeni konsollarının herkes tarafından değil, küçük bir kesim tarafından satın alınacağını düşünüyor. Sıkı Xbox severler, en yeni konsola yönelecek, ortalama bir oyuncu ise aynı konsol ailesinin S sürümüne yaklaşacak. Bize soracak olursanız, bu beklenti çok doğru olmayabilir çünkü PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro arasında böyle bir bağ yoktu. Halihazırda PlayStation 4 sahibi olan kullanıcılar bile, PlayStation 4 Pro konsoluna geçiş yaptı. Yeni satılan konsollarda da PlayStation 4 Pro dikkat çekici sayılara ulaştı. Bakalım Xbox ile de aynısı olacak mı? Merakla bekliyor olacağız.

Tüm bunların haricinde, Sony sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Ubisoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Bethesda sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör