PlayerUnknown’s Battlegrounds oynarken bu küçük işlem ile FPS değerinizi arttırabilirsiniz

PlayerUnknown’s Battlegrounds oynarken bu küçük işlem ile FPS değerinizi arttırabilirsiniz

Tabii bu işlem sadece Xbox One ve Xbox One X için geçerli.

Xbox markasının, PlayStation karşısında gün geçtikçe kan kaybetmesini engellemek adına belki de en büyük adımıydı Xbox One X. PlayStation 4 Pro’ya göre çok daha iyi bir sisteme sahip olan Xbox One X, oyunları gerçek 4K çözünürlükte oynatması için tasarlandı. Böyle bir konsolu da PC platformunun en çok satan oyunuyla şenlendirmeyi planlanmıştı Xbox yetkilileri. Bahsettiğim oyun, yılın kuşkusuz en bomba oyunu olan PlayerUnknown’s Battlegrounds’dan başkası değil. Çok iyi donanıma sahip bir konsol ve yılın sürpriz oyununun birleşimi kağıt üstünde oldukça güzel duruyordu. Bu planlamada gözüken belki de tek sorun PUBG oyununun  PC’lerde tabiri caizse rezalet olan optimizasyon sıkıntısı olmasıydı.

PUBG

Bugüne kadar pek çok oyunun konsollarda çok daha stabil çalıştığına şahit olmuştuk. Bu nedenle oyunun optimizasyon konusunda, özellikle Xbox One X’de bir sıkıntı çıkarmasını beklemiyorduk. Fakat işler beklenilen şekilde ilerlemedi. 12 Aralık 2017 tarihinde Xbox One ve Xbox One X için çıkışını gerçekleştiren PlayerUnknown’s Battlegrounds, pek çok oyuncuyu çileden çıkartmaya yetti. Oyunun 30 FPS’e kitlenmesi zaten biz oyuncuları başta üzmüştü. Fakat bazı durumlarda bırakın 30 FPS için üzülmeyi, 10 FPS bile alırsanız  kendinizi şanslı saymalısınız. Sis bombaları ve patlamalarla oyun öyle bir hale geliyordu ki, pek çok oyuncu bu durumu bir taktik olarak benimsedi bile. Hal böyle olunca da çözüm oyunculardan geldi.

Bildiğimiz üzere, Xbox One ve PlayStation 4 konsollarında oyun içi video kaydetme özellikleri var. Arka planda çalışan bu mantık sizin oynarken yaptığınız güzel hareketleri kaydetmenizi sağlıyor. Reddit’te bir kullanıcının Xbox konsolunda oyun içi video yakalama sistemini kapatarak, PlayerUnknown’s Battlegrounds oynarken FPS değerinin arttığını gözlemlemiş. Bu paylaşımdan sonra pek çok Reddit kullanıcısı da kendi sonuçlarını paylaşmışlar. Sonuçlardan açıkça görülüyor ki, gerçekten de video kaydetmeyi kapatmak, FPS değerine katkı sağlıyor.

Xbox markasının büyük bel bağladığı PUBG oyunu için; gerek Xbox çalışanları, gerekse oyunun yapımcılarının mutlaka hamleleri olacaktır. Umuyoruz ki bu hamleler kısa sürede etkili olur. Zira kanepenize uzanarak keyifli bir PlayerUnknown’s Battlegrounds oynamak oldukça güzel bir deneyim. Eğer ki siz de bu FPS düşüşlerinden rahatsızsanız ve geçici olan bu çözümü denemek istiyorsanız hemen aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Xbox kolunuzdaki Xbox logosuna basarak kılavuzu açın.
  2. Yayın ve yakala sekmesine girin ve gelişmiş seçeneklere tıklayın.
  3. Yayın ve oyun klipleri seçeneğindeki tiki kaldırın.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın