Xbox One ile PlayStation 4 arasında bir Cross-Play köprüsü hiçbir zaman kurulmayabilir

Xbox One ile PlayStation 4 arasında bir Cross-Play köprüsü hiçbir zaman kurulmayabilir

Bunun sebebi ise sadece Sony olarak görünüyor.

Konsollar ve hatta PC arasında oluşacak bir Cross-Play köprüsünü birçok oyuncu ve geliştirici ekip istiyor. Microsoft ise bu durumun öncüsü olarak hareket ediyor. Hatta Microsoft, birçok farklı market içerisinde rakibi olan Sony ile de birlikte çalışıp, Xbox One ile PlayStation 4 arasında bir Cross-Play kurmak istiyor. Bu konudaki haberleri zaten sizlere 1 aydır aktarıyoruz. Microsoft ekibi sürekli olarak Sony ile iletişimdeydi ve Sony sürekli reddetse de Microsoft hep olumlu yorum yapıyordu. Bugün ise işler değişti ve artık Microsoft, PS4 ile Xbox One arasında bir Cross-Play olacağını düşünmüyor.

PS4 ile Xbox One

Oysa ki Fortnite ve ARK: Survival Evolved oyunları arasında Cross-Play teknolojisi vardı ve geliştirici ekipler yanlışlıkla aktif etmişti bu teknolojiyi. Böylece PlayStation 4, Xbox One ve PC oyuncuları birlikte oynayabilmişlerdi. Tabii kısa bir süreliğine çünkü Sony hemen kapatmıştı bu özelliği. Sony tarafı neden böyle bir özellik istemiyor, şu an bilemiyoruz ama Rocket League, ARK: Survival Evolved, Minecraft ve bunlara benzer birçok rekabetçi olmayan video oyunu PC ve Xbox One arasında, hatta Minecraft için mobil platformlar arasında Cross-Play desteği veriyor. Ne diyelim? Xbox One ve PC oyuncuları şanslı. Çünkü rekabetçi olmayan bir video oyununda Cross-Play teknolojisinin nasıl bir zararı olacak ki? PC üzerinde oynayan kişinin avantajı olsa ne olur rekabetçi olmayan bir oyunda?

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve PlayStation kullanıcıları tarafından muhtemelen çokça tercih edilen oyun ile tanıştıralım: FIFA 18 inceleme. Eğer futbol temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın