Xbox One yüzünden Project Scorpio, FPS sıkıntıları çekmeyecek

Xbox One yüzünden Project Scorpio, FPS sıkıntıları çekmeyecek

O zaman, çoklu oyuncu modlarında bir oyuncu 30 FPS, diğeri 60 FPS mi oynayacak? Geliştiriciler bunu tercih etmeyecektir.

Project Scorpio konsolu, önümüzdeki E3 2017 etkinliği sırasında tamamen tanıtılacak ve konsol, çıkışını 2017 sonlarına doğru gerçekleştirecek. Microsoft, şu an bizlere bu konsolu bir 4K canavarı olarak tanıtıyor ama henüz kimse emin değil bu konsoldan. Yine de, Microsoft, oyunculara bu konsolun güçlü olduğunu hissettiriyor ve bu yüzden, oyuncular da birçok oyunu 60 FPS olarak hayal ediyor. Fakat, ya Xbox One, Project Scorpio konsolunu geride tutarsa performans bakımından? Sonuçta, iki oyuncu, aynı anda, aynı oyun sezonunda, bu iki farklı konsoldan bir çoklu oyuncu oyunu oynarsa; Xbox One, 30 FPS kalacaktır. Project Scorpio ise 60 FPS. Böyle bir durumda, Project Scorpio konsolundaki oyuncu büyük bir avantaja sahip olmayacak mı?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Xbox One yüzünden Project Scorpio, FPS sıkıntıları çekmeyecek

Xbox ve Windows platformunun oyun departmanının patronu olan Mike Ybarra, Twitter üzerinden yaptığı bazı açıklamalarda, bahsettiğimiz konulara değindi. Mike Ybarra öncelikle, “Oyun geliştiricileri, Project Scorpio konsolumuzun gücünü nasıl kullanacağını, kendileri seçebilir. Görsellik veya FPS değerleri bakımından hiçbir limitimiz bulunmamakta.” dedi. Durum böyle olunca, bizim aklımıza takılan FPS farklılığı, başka oyuncuların da aklına takıldı.

Oyuncular, “O zaman Xbox One ile Project Scorpio çoklu oyuncu modunda FPS farklılığı olacak. Bu da demek oluyor ki, 2013 konsolu, 2017 konsolunu performans olarak geride tutacak.” şeklinde bir soru yöneltti Mike Ybarra ismine. Mike Ybarra ise, “Hayır, öyle bir şey yok. Bunun seçimi sadece oyun geliştiricisinde. İstediklerini yapabilirler.” şeklinde cevap verdi. Peki, asıl önemli soru şu: Oyun geliştiricileri, oyunlarının farklı platformlarda, farklı FPS değerlerine sahip olmasını, ortada bir eşitsizlik olmasını ister mi? Biz pek sanmıyoruz. Bu yüzden, 2013 konsolu, gerçekten 2017 konsolunu geride tutabilir performans açısından.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.