Xbox One ve Microsoft Mağaza oyunları artık hediye edilebilecek

Xbox One ve Microsoft Mağaza oyunları artık hediye edilebilecek

Arkadaşlarınıza hediye etmek istediğiniz bir oyun varsa, şimdi bunu yapmanın tam zamanı.

Microsoft, geçtiğimiz yaz aylarında mağazadan satın alınan oyunların hediye edilebileceğini duyurmuştu. Öncelikle Insider kullanıcıları için aktif hale getirilen özellik, Kasım ayında sınırlı olarak tüm kullanıcılara sunulmuştu. Belirli oyunlar ve belirli dönemleri kapsayan sınırlamanın kalkması ile birlikte, hediye sistemi kullanıcılara sunuldu. Xbox One veya Windows oyunlarını arkadaşlarınıza hediye etmek istiyorsanız, şimdi tam zamanı.

Xbox One Windows

Hediye etme özelliği yalnızca oyunlar için değil, indirilebilir içerikler için de kullanılabilir hale gelmiş durumda. Kostümler, paketler, genişleme paketleri ve daha fazlasını hediye sistemi ile uyumlu olarak kullanabilirsiniz. Bu özelliğin mağazanın güç kazanması açısından Microsoft için oldukça önemli olduğunun altını çizmemiz gerekiyor. Mağaza, Steam karşısında Sea of Thieves ve Age of Empires: Definitive Edition gibi oyunlar ile durmaya çalışırken şimdi de oyunculara yeni bir imkan sunmuş oldu.

Daha önce böyle bir işe girişmemiş olanlar için, Microsoft detaylı bir satın alma rehberi de paylaşmış durumda. Her ne kadar bir butona basmak kadar basit bir işlem olsa da, PC platformu oldukça geniş kapsamlı bir platform. Eğer oyunlarla uzaktan yakından alakanız yoksa ancak bir arkadaşınıza oyun hediye etmek istiyorsanız, Microsoft’un rehberini takip etmek işinizi kolaylaştıracaktır.

Xbox One ve Microsoft Mağaza hediyelerinde sınırlama var mı?

Hediye gönderme sisteminin suistimal edilmemesi amacıyla birkaç sınırlama getirilmiş durumda. Örneğin 14 gün içerisinde yalnızca 10 indirimli ögeyi hediye edebilir ve yalnızca 2 indirimli ögeyi hediye olarak gönderebilirsiniz. Bunun yanı sıra, Xbox 360 orijinal oyunlarını hediye etmeniz de mümkün olmayacak.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın