Xbox One konsoluna gelmesini istediğimiz 5 PlayStation özel oyunu

Xbox One konsoluna gelmesini istediğimiz 5 PlayStation özel oyunu

Aslında 5 sembolik bir rakam. Bu oyunlar dışında daha neler neler var.

PlayStation 4 konsolu çıkış yaptığında dar bir yelpazeye sahipken, başarısını artırdı ve şu anda konsol platformlarının en başarılı özel oyunlarına sahip olmaya devam ediyor. Uncharted 4: A Thief’s End ile Nathan Drake’in hikayesini sona kavuşturan, Horizon: Zero Dawn ile yepyeni bir dünya yaratan ve diğer pek çok oyunu ile bizleri mest eden Sony’e takdirlerimizi sunmamız gerekiyor. Buna rağmen, tüm oyuncular PlayStation konsollarından birine sahip olmadığı için takdire şayan deneyime ulaşamıyor. Ulaşamadığınız Sony oyunlarından 5 tanesini Xbox One konsolunuz için seçmek isteseniz hangi oyunları tercih ederdiniz? İşte bizim tercihlerimiz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Xbox One'da istediğimiz oyunlar Persona 5

5-) Persona 5

Oyun bir Japon RPG’si ve JRPG’ler oyuncuların büyük bir kesiminin çok uzak olduğu bir tür. Tam da bu sebeple Xbox One’a en uygun oyunlardan birisi olduğunu düşünüyoruz. Platformun oyuncularına hiç tatmadıkları bir oyun türünü tattırma ve bunu en başarılı JRPG’lerden biriyle yapma şansı tüm oyun sektörünü etkileyebilecek bir hareket olurdu. Xbox platformu muhtemelen hiçbir zaman Persona 5’i görmeyecek ancak biz yine de umutları taze tutmak istiyoruz.

Xbox One'da istediğimiz oyunlar Bloodborne

4-) Bloodborne

Dark Souls serisi yıllar içinde neredeyse her platforma çıkarak pek çok oyuncunun sevgi nefret ilişkisinin temeli olmuştu. Öfke nöbetleri geçirmemizi sağlayan bu seriyi neden sevmiştik, hiçbir fikrimiz yok ama oynayamamak eminiz ki pek çok Xbox oyuncusunun yarasıdır. Aynısını Bloodborne için de söylemek mümkün. Eşi benzeri olmayan bu oyun, PlayStation evrenine bambaşka bir tema kazandırıyor. Peki neden Xbox’a gelmeli? Şöyle ki önümüze Xbox One oyunlarının listesini açtığımızda karanlık dünyasıyla göze çarpan çok oyun yok. Evet karanlık dünyalara sahip oyunlar var ama bu dünyayı Bloodborne gibi başarılı işleyebilenlerin sayısı çok az. Eh, oyuncuların karanlık dünyaları sevdikleri de yadsınamaz bir gerçek. Kaos, vahşet, kan ve benzeri içerikleri oyunlarda görmekten nedense çok hoşnut oluruz. İşte Bloodborne bu temayı çok başarılı işleyen, sanat yönetmenliği ve tasarımı ile mükemmel bir oyun.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Xbox One'da istediğimiz oyunlar The Last Guardian

3-) The Last Guardian

Bu oyunun bu listede olmasının temel sebebi ise Xbox One’ın PS4’e nazaran daha güçlü olması. The Last Guardian ilk çıktığında, PS4’de oyuncuların sinirini bozan bir kare hızı sorunu vardı. Xbox’da çıkışını yapmış olsaydı böyle olur muydu kesin olarak bilemeyiz ama Xbox nispeten daha güçlü olmasıyla daha iyi bir çıkış sağlayabilirdi. Özellikle Xbox One X konsolunun gücü The Last Guardian için büyük bir avantaj olarak değerlendirilebilirdi. Bunun yanında bir de Xbox’ın elindeki özel oyun sayısının azlığını düşünürsek, The Last Guardian‘ın çıkışı tarihi belki de bu kadar uzamazdı. Sony tarafından harcanmış bir potansiyel olarak görülen The Last Guardian, Xbox platformunda hak ettiği değeri görür müydü yine bilinmez tabii ki.

Xbox One'da istediğimiz oyunlar Uncharted 4

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

2-) Uncharted 4: A Thief’s End

Baştada belirttiğimiz gibi, Nathan Drake’in hikayesinin sonu. Hazine avımıza bir son getirmek, hem de böyle güzel bir şekilde getirmek… Oyuncular olarak aklımızda hala Nadine ile dövüş sahnesi, arabaların bizi yerlerde sürüklediği o sahneler var. Çıkışının üstünden neredeyse 2 yıl geçen bir oyunun etkileyiciliğini koruyabilmesi, ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor. PlayStation 4 özel oyunu olması ise, Xbox oyuncularını üzmekle kalmayarak PC oyuncularını da derinden yaraladı.

Xbox One'da istediğimiz oyunlar God Of War

1-) God Of War

Bu oyunu listenin başına koyarken, Xbox konsolunun en derin yarası olduğunun da farkına vardık. Cory Barlog’un incelemelere ağladığı o video, tüm oyuncuları derinden etkilemiş ve oyunun nasıl emekler sonucunda varlığını bulduğunu ortaya koymuştu. Bu oyun diğer oyunların sahip olduğu her şeye sahip, bu yüzden de tüm kriterlerde sağladığı başarı ile listenin en üstüne kendini yerleştirtiyor. Karakterlere bağlanma imkanı, başarılı bir atmosfer, mükemmel bir aksiyon ve bitmek bilmez bir potansiyel. Bir oyunda arayabileceğiniz tüm özellikleri God of War’da bulabiliyorsunuz. Unutmayın, tüm bu düşünceler ve sıralamanın kendisi bizlere ait. Sizler de kendi listenizi ve listenize koyduğunuz oyunların neden orada olduklarını bizler ile paylaşabilirsiniz!


God of War
God of War inceleme    Haber  |  PlayStation  |  Xbox 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.