Xbox One, geri uyumluluk ile birçok eski oyuna kavuşuyor

Xbox One, geri uyumluluk ile birçok eski oyuna kavuşuyor

Geri uyumluluk özelliği sayesinde Xbox One, gün geçtikçe daha fazla oyuna sahip oluyor.

2015 yılı içerisinde tanıtılan geri uyumluluk özelliği sayesinde Xbox One’ın oyun kütüphanesi, hatırı sayılır derecede genişledi. Assassin’s Creed, Assassin’s Creed II, Banjo Kazooie, Banjo Kazooie Nuts n Bolts, Banjo Tooie, Battlefield: Bad Company 2, Battlefield 3 gibi birçok başarılı oyun, Xbox One’a getirilmiş olan geri uyumluluk özelliği sayesinde kazandırıldı. Major Nelson olarak bilinen Larry Hryb’in Twitter hesabında paylaştığı gönderilere göre, 23 Şubat 2017 tarihinde, birçok ismi bilinen ve saygıyı hak eden oyunlar da artık bu her geçen zaman içerisinde genişleyen kütüphaneye eklendi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Xbox One

Geri uyumluluk sayesinde Xbox One’ın zenginleşen kütüphanesine kazandırılan oyunlardan bir tanesi Borderlands 2. Hatta, muhtemelen birçok oyuncu için, eklenen oyunlar arasından en değerlisi de Borderlands 2 olabilir. Xbox’ın bilindik isimlerinden Larry Hryb’in Twitter hesabının sayfasında paylaşmış olduğu gönderilere göre, başta Borderlands 2 olmak üzere, Gyromancer, Moon Diver, Space Invaders Infinity Gene, The King of Fighters 2002 Unlimited Match, Assassin’s Creed Rogue da artık konsolun oyun kütüphanesinde bulunuyor. Eğer oyunlardan herhangi birinin kutulusu veya dijital bir kopyası kütüphanenizde bulunuyorsa, istediğiniz zaman geri uyumluluk modu ile birlikte oynayabilirsiniz.

Tabii ki haberimiz bu kadar ile bitmiyor. Sevindirici bir başka haber olarak, konsolun kütüphanesine katılan yeni üyeler arasından Borderlands 2, aynı zamanda Games with Gold özelliği ile Mart 2017 ayının, seçilebilir bedava oyunları arasında yer alacak. Xbox Live Gold üyeliği bulunan kullanıcılar, gelecek ay oyun bedava olarak sunulduğunda, istedikleri zaman bedava olarak oynayabilecekler. Hemen aşağıdan, Larry Hryb’ın Twitter hesabında göndermiş olduğu gönderileri inceleyebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.