Cities: Skylines oyununun Xbox One sürümüne mod desteği geldi

Cities: Skylines oyununun Xbox One sürümüne mod desteği geldi

Belediyemiz, sizler için çalışmalarını sürdürüyor.

Bilgisayarlardaki özgürlüğü bulamadığı için oyun konsollarından uzak duranlar, yavaş yavaş bu tür bahaneleri bırakmak zorunda kalacaklar. Çünkü çapraz platform ve çıkarttığı özel oyunlara sunduğu Windows 10 desteğiyle, PC’lere yaklaşmayı sürdüren Xbox One konsolu için, oyunlara ait mod destekleri gelmeye başladı. Bundan böyle, sevilen şehir kurma simülasyonu Cities: Skylines oyuncuları, kullanıcılar tarafından hazırlanan içeriklere ulaşabilecekler.

Xbox One için Cities Skylines mod desteği geldi

Haberimizin başlığından da anlaşılacağı üzere Xbox One platformundaki Cities: Skylines oyununa, 20 Şubat 2018 tarihinde gelene güncellemeyle mod desteği eklendi. Böylelikle; bu oyunu oynayan Xbox One kullanıcıları, kurdukları şehirlere, farklı ve birbirinden ilginç birimleri ekleyebilecekler. Oyunun yayıncısı Paradox Interactive, mod desteğine erişimi açan güncellemeyi mizahi bir yolla açıklıyor, biz de onların cümlelerini kullanırsak, şehirlere gelecek farklılıklar daha iyi anlaşılacaktır. Yayıncı ekip; oyunculara, bir gözlem kulesi olan Space Needle büyüklüğünde hamster heykelleri eklemek istemez misiniz, diye soruyor. Örnekteki gibi farklılıklar yapmak isteyenler için güzel bir gelişme, diyebiliriz.

Ayrıca oyunun yayıncısı, mod geliştiricileri tarafından hazırlanan her içeriğin, oyuna doğrudan aktarılamayacağı bilgisini ekliyor. Hazırlanan içerikler, öncelikle oyunun geliştiricisi Paradox Interactive tarafından kontrol edilecek. Kontrol sonrasında uygun ve sorunsuz bulunan içerikler, Cities: Skylines oyuncularının beğenisine sunulacak. Belirttiğimiz gibi, eğer Xbox One platformunda bu oyuna sahipseniz, hazırlanan ilk içerik paketine istediğiniz zaman erişebilirsiniz. Bir hatırlatma daha yapalım; Cities: Skylines, oyun konsollarında mod desteği alan ender oyunlardan biri olarak adını ilklerin arasına yazdırmış bulunuyor. Darısı diğer video oyunlarının başına diyelim.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın