Xbox Live’da aktif olmayan hesaplar silinecek!

Xbox Live’da aktif olmayan hesaplar silinecek!

5 yılda bir giriş yapmanız gerekecek.

Microsoft, hesap servis anlaşması bazında bazı radikal kararlar aldı ve bu karara göre Xbox Live’a 5 yılda bir giriş yapmayan kullanıcıların hesapları silinecek. Biraz sert bir karar gibi fakat, Microsoft oyuncuları aktif tutmak istemiş anlaşılan.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

xbox_live

Microsoft servis anlaşması bazında Skype ve Xbox hesaplarını da içerecek bu uygulama, kullanıcılardan artık hesaplarını aktif tutmalarını talep edecek. Bundan sonra eğer bir Xbox oyuncu hesabınız varsa (her Xbox kullanıcısının mevcut), üyeliğinizi korumanız için 5 yılda bir Xbox Live’a giriş yapmanız gerekecek. Aksi takdirde hesabınızın kapatılması tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Endişe edeceğiniz bir durum, acaba hesabınızdaki oyunların silinip silinmeyeceği konusu. Merak etmeyin, Microsoft bu konuya açıklık getirdi ve oyunlarınız olduğu yerde kalacak, sadece hesap isminizi kaybedeceksiniz. Tabii bu durum başkalarının sizin hesap isminizi almasına sebep olabilir. Microsoft ayrıca bu uygulamanın geriye dönük olup olmadığını da belirtmedi, yani 2011’den beri Xbox Live’a giriş yapmıyorsanız, bence her ihtimale karşın önleminizi alın. Yapılacak tüm değişiklikleri buradan kontrol edebilirsiniz. Unutmayın, aynı durum Skype hesaplarınız için de geçerli olacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.