Xbox Live Gold mayıs ayı oyunlarının listesi sızdırıldı

Xbox Live Gold mayıs ayı oyunlarının listesi sızdırıldı

Xbox Live Gold üyeleri aksiyona doyacak.

Xbox Live Gold üyeleri için Mayıs ayında ücretsiz olacak oyunların listesi açıklandı. Bu liste, beklenenden biraz erken ve istemeden açıklandı. Wario64 isimli bir Twitter kullanıcısının Xbox’ın duyurularla beraber yayınladığı videoyu liste dışı halde bulmasıyla gelecek ayın oyunları belli oldu. Genelde olduğu gibi Xbox One kullanıcıları 4, Xbox 360 kullanıcıları 2 oyun alacak. Xbox Gold listesinde Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain ve Vanquish gibi iki önemli aksiyon oyununun yanında Super Mega Baseball 2 ve Sega Vintage Collection: Streets of Rage üçlemesi bulunuyor.

Metal Gear Solid 5’e mayıs ayının 16’sından haziran ayının 15’ine kadar sahip olabilecek Xbox One kullanıcıları aksiyonun tadına varacak. Tüm mayıs ayı geçerli olacak diğer oyun Super Mega Baseball 2 ile de oyuncular topu bol bol sahanın dışına vuracak.

Xbox 360 kanadındaysa oyuncular Sega Vintage Collection: Streets of Rage üçlemesiyle adam döverken, Vanquish ile yerlerde sürünecekler. Burada da Streets of Rage üçlemesi mayıs ayının 1’inden 15’ine kadar geçerli olacakken ayın 16’sında yerini Vanquish ile değiştirecek. Tabi ki bu Xbox 360 oyunları geriye dönük uyumluluğa sahip olduklarından Xbox One’ın diğer iki oyununu da oluşturuyorlar.

Peki bu oyunlar Xbox Live Gold üyeliği aldırır mı?

Kısaca bahsetmek gerekirse bu oyunlar arasından çıkış tarihi en eski olan oyun Streets of Rage üçlemesi. Oyunlar Sega Genesis platformu için 1991-1994 yılları arasında çıkartılmış kült bir beat ’em up serisiydi. Onun ardından gelen Vanquish ise ilk olarak 2010 yılında Xbox 360 ve Playstation 3 platformlarına çıkmış. Daha sonra 2017’de Windows platformuna da çıkışını yapmıştı. Oyun farklı mekaniklere sahip bir TPS, aksiyon oyunu. Listenin en önemli ve göze çarpan oyunu ise  Hideo Kojima’nın son oyunu Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain. 2015 yılında Xbox 360, Xbox One, Playstation 3, Playstation 4 ve Windows için çıkışını yapmış aksiyon macera oyununun detaylı bir incelemesini şurada bulabilirsiniz. Super Mega Baseball 2 ise çıkışını 1 Mayısta Playstation 4, Xbox One ve Steam için gerçekleştirecek bir beyzbol oyunu. Sonuç olarak sadece Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain için bile alınabilecek dolu bir listeyle karşı karşıyayız. Ayrıca Gold üyeliğin oyunlar dışında daha birçok artısı da bu listeye dahil.

Yorumlar (1)

Bir Cevap Yazın

  1. Emir Çetin dedi ki:

    Bayadır bu listeyi görüyorum inş doğrudur