Menü
https://leadergamer.com.tr/2k-games-gamescom-2017-fuarinda-yok/
Microsoft , Xbox Store 8 Temmuz 2017 10:13

Microsoft, Xbox Store için oyun hediye etme sistemini geliştiriyor

Microsoft, oyuncuların isteklerini yerine getirmeye devam ediyor.


Microsoft, yeni konsolları Xbox One X için çalışmalarına hızla devam ederken, oyuncuların geri bildirimlerini gözden geçirmeyi ihmal etmiyor. Xbox için düşünce ve fikirlerinizi bildirebileceğiniz bir site şu an mevcutken Microsoft, bu sitedeki fikirlerden birini gerçeğe dönüştürmeye hazırlanıyor. Xbox için oyun hediye etme sistemi geliştirilme aşamasında.

Xbox

Steam platformunda kullanışlı bir seçenek olarak uzun süredir bulunan oyun hediye etme sistemi, konsolların mağazalarındaki en büyük eksikliklerden biri olarak konuşulmaya devam ederken, Xbox cephesinden sevindirici haber geldi. Geçtiğimiz aylarda geri iade sistemini mağazasına getirdiğini açıklayan şirket, şimdi de oyun hediye etme sistemini kendi bünyesine taşıma hazırlığında. Xbox başkan yardımcısı Mike Ybarra, sevindirici haberi Twitter üzerinden oyunculara aktarırken sistemin gelişinin uzak olmadığını vurguladı.

Haberimizde bahsettiğimiz geri bildirim sitesi üzerinde beş binden fazla oy alan hediye etme sistemi için düğmeye basılmışken PlayStation mağazasından ses çıkmamaya devam ediyor. Söz konusu sistemin ne zaman hayata geçirileceği belirsizliğini korusa da, önümüzdeki ay gerçekleşecek Gamescom 2017, güçlü bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor ama her şekilde, Microsoft’un geri dönüşlerimizi dikkate alması mutluluk verici.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları yazımıza, en iyi Counter-Strike oyunları yazımıza, Steam deneyiminizi zenginleştirebilecek 8 yazılım yazımıza, en iyi GTA oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ömer Aydın Editör