Xbox Geriye Dönük Uyumluluk programı Tomb Raider ile genişledi

Xbox Geriye Dönük Uyumluluk programı Tomb Raider ile genişledi

İki yeni Tomb Raider oyunu programa dahil edildi.

Microsoft, Xbox 360 oyunlarını Xbox One konsol ailesinde oynamanızı sağlayan Xbox Geriye Dönük Uyumluluk programını her geçen gün genişletmeye devam ediyor. Shadow of the Tomb Raider’ın çıkışının hemen öncesinde, Tomb Raider serisinin iki farklı üyesi bu programa dahil edildi. Tomb Raider Legend ve Tomb Raider Anniversary oyunlarını Xbox One konsolunuza yükleyerek Lara’nın bunlardaki maceralarını deneyimleyebilirsiniz.

Tomb Raider serisinden iki isim Xbox Geriye Dönük Uyumluluk programına eklendi.

Crystal Dynamics tarafından geliştirilen Tomb Raider Legend, 2006 yılında piyasaya sürülmüş ve seriyi baştan başlatmayı amaçlamıştı. Her ne kadar Crystal Dynamics bu konuda beklediği kadar başarılı olamasa da oyuncuları tatmin etmeyi başardı. Serinin pek çok eski oyuncunun hatırlayacağı köklerine dönmesini sağlayan bu yapım, artık Xbox One konsol ailesinde de oynanabiliyor. Oyuna sahip değilseniz, Xbox Mağaza’ya ilerlemeniz ve satın alarak kütüphanenize eklemeniz Xbox Geriye Dönük Uyumluluk programı ile oynamaya başlamak için yeterli olacaktır.

2007 yılında piyasaya sürülen ikinci oyun Tomb Raider Anniversary ise orijinal Tomb Raider oyununu yeniden ele alıyor. Gerçekten de iyi bir iş çıkartan geliştiriciler, bu oyun ile ana oyunu tam anlamıyla daha başarılı hale getirmişler. Eğer şimdiye kadar Tomb Raider Anniversary oynama imkanı bulamadıysanız, Xbox Geriye Dönük Uyumluluk programının sizin için bu fırsatı yarattığını söyleyebiliriz.

Eğer yukarıda bahsettiğimiz oyunların fiziksel kopyaları hala elinizde bulunuyorsa, direkt olarak Xbox One konsolunuza takarak oynayabilirsiniz. Kutulu Xbox 360 oyunlarından Xbox Geriye Dönük Uyumluluk programına dahil olanları bu şekilde değerlendirmeniz mümkün.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın