Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 09.08.2021

Her sene Almanya’nın Köln şehrinde gerçekleşen ünlü oyun fuarı Gamescom, bu sene de özel bir yayınla fuar başlamış olacak. Gamescom tarafından Opening Night Live adında bir canlı yayın düzenlenecek ve çok sayıda üçüncü parti şirket bu sunuma katılacak. Xbox da Gamescom Opening Night Live’a katılacağını duyurdu. Ayrıca sunumun tarihi açıklandı.

Xbox Gamescom Opening Night Live sunumu ne zaman?

Xbox’un Gamescom Opening Night Live sunumu 24 Ağustos Salı günü TSİ 20.00’da gerçekleşecek. Xbox kendi sunumunda daha önce duyurulan oyunlarla ilgili yeni bilgiler verecek. Ayrıca Game Pass‘e katılacak yeni oyunlar da gösterilecek. Canlı yayını Youtube, Twitch ve Facebook Gaming üzerinden izleyebilirsiniz.

Ayrıca geçen senelerde olduğu gibi bu sene de 25 Ağustos’taki Gamescom: Opening Night Live’ı Geoff Keighley sunacak.

Gamescom fuarı ne zaman gerçekleşecek?

Gamescom 2021‘in ana etkinlik günleri, Opening Night Live gösteriminin ardından 26-27 Ağustos tarihleri ​​arasında gerçekleşecek.

Büyük oyun şirketleri yakın zamanda Xbox, EA, Sega ve Activision dahil olmak üzere bu ayki etkinliğe katılımlarını onayladılar. Gamescom 2021, organizatörlerinin Covid-19 pandemisi etrafındaki kısıtlamalar nedeniyle dijital unsurları yerinde etkinliklerle birleştiren bir karma gösteri düzenleme planlarından vazgeçmesinin ardından ikinci yıl boyunca tamamen dijital bir etkinlik olacak.

Son olarak, Xbox’ın “Avrupa’daki hayranlarımız için” bir dijital Gamescom İndirimi gerçekleştireceği söyleniyor. Satış, Xbox konsolları veya Windows 10 PC’ler için çeşitli oyunlarda yüzde 75’e varan indirimleri içerecek. Detaylar gösteriye yakın bir zamanda açıklanacak.

Gamescom oyun fuarı tam olarak nedir?

Gamescom’u duymamış arkadaşlarımız için birazcık bilgi verelim. Gamescom daha çok fuara gidenlerin faydalanabildiği bir fuardır. Eğer fuara çıkması yakın olan bir oyunun yayıncısı geldiyse – kesinlikle gelir çünkü firmalar için Gamescom çok önemli – oyunun demo’sunu oynayabilirsiniz. Sadece birazcık fazla sıra oluyor onun dışında fuar çok harika. Ayrıca oyunlarla ilgili bir çok ürün bulmanız mümkün. Her sene Köln’de gerçekleşen Gamescom oyuncuların tam aradığı türden bir fuar. Eğer bilet alabilme fırsatınız varsa kaçırmayın deriz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.