Xbox Game Pass kullanıcı sayısı 18 milyonu geçti

Xbox Game Pass kullanıcı sayısı 18 milyonu geçti

Bill Gates, çipleri Game Pass yoluyla takacakmış (!)

Son zamanlarda oyuncuların başına gelmiş en iyi şeylerden bir olan Xbox Game Pass çığ gibi büyümeye devam ediyor. Özellikle bizim gibi oyun fiyatlarının fahiş derecede olduğu ülkelerde oyun oynamak için bir numaralı seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Aylık sabit bir ücret ile geniş bir oyun kütüphanesi sunan bu servis an itibariyle 18 milyon kullanıcı sayısını geçmiş durumda.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Kullanıma açıldığı ilk günden beri oyuncuların ilgisini çeken ve Microsaft’a ait oyunların da çıktığı gün oyunculara sunulması şüphesiz ki harika bir şey. Game Pass’e eklenen güçlü oyunların yanı sıra; sistemin Xbox konsolları dışında PC ve mobil platformlara gelmesi de bu devasa büyümede etkin rol oynuyor. Bir de tüm bunların yanı sıra, Microsoft’un Bethesda gibi büyük şirketleri bünyesine katması ve onların ellerinden çıkacak oyunların da ilk günden itibaren Xbox Game Pass servisinde yer alacaklarını söylemesi; şüphesiz ki bu servisin gelecek aylarda daha da büyüyeceğine işaret ediyor.

Game Pass’in yaşadığı devasa büyümeden bahseden Microsoft, şirket olarak oyun bölümlerindeki büyümeden çok memnun olduklarını da ekledi. Bu sıçramaya özellikle yeni nesil konsolları Xbox Series X ve S’e borçlularmış. Bu iki konsolun çıkış dönemindeki toplam satış miktarı, şimdiye kadar ki tüm Xbox’ları geride bırakmış durumda. Geçtiğimiz her gün popülaritesi artan bir sistem ve tarihlerinin en iyi başlangıçlarını yaptıkları konsollarıyla Microsoft’u güzel günler bekliyor gibi duruyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.