Xbox 720 için internet bağlantısı zorunlu olacak iddiası

Xbox 720 için internet bağlantısı zorunlu olacak iddiası

Microsoft çevrim içi bir dünya yaratmak istiyor olabilir.

Henüz Microsoft‘un yeni nesil konsolu hakkında resmi hiç bir bilgi yok. Ama kod adı “Durango” olan konsol hakkında dedikodular oyun dünyasını sarmış durumda. Bu dedikoduların en büyüğü konsolun daimi bir internet bağlantısı gerektirecek olması.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

20121130_xbox_360_controller_2Durango adı ile anılan yeni konsol hakkında bir kaynağın ortaya attığı bilgiler ortalığı karıştırdı.  Kaynak “Eğer son anda bir değişiklik olmadıysa, Durango kullanıcıları konsolu çalıştırabilmek için aktif bir internet bağlantısına ihtiyaç duyacak” şeklinde bir açıklama yaptı.

Kaynak şu şekilde devam etti “Eğer konsolda internet bağlantısı bulunmuyorsa, ne oyunlar ne de uygulamalar başlatılabilecek. Eğer internet bağlantınız oyunun ya da uygulamanın ortasında kesilirse, hatırladığım kadarıyla üç dakika gibi bir vaktiniz olacak. İnternet bağlantınız geri gelmezse oyununuz ya da uygulamanız askıya alınacak ve bağlantı sorun gidericisi başlatılacak”.

Bu bilgilerin oyun dünyasında çok fazla konuşulduğunu ama şimdilik dedikodudan ileriye gidemediğini hatırlatalım. Biz de herkes gibi Microsoft kanadından gelecek açıklamayı beklemekteyiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.