Xbox 360 oyunlarının Xbox One üzerinden ne kadar oynandığı açıklandı

Xbox 360 oyunlarının Xbox One üzerinden ne kadar oynandığı açıklandı

Microsoft kullanıcıları, eski nesil konsolun oyunlarını oynamaya doyamadılar.

Eski oyunlar deyip geçmemek lazım gerçekten. Düşünüldüğünde; çıktığı zamanlarda oynayamadığınız pek çok oyun sayabiliriz. Video oyun basını ve oyuncular tarafından takdir edilen ama imkansızlıktan yada zamansızlıktan dolayı oynayamadığımız nice oyun vardır. Hem güncel oyunlara hem de eski oyunlara ulaşmanın en kolay yolu ise bir Xbox One konsoluna sahip olmak gibi görünüyor. Açıklanan veriler doğrultusunda, yeni nesil kullanıcılarının, Xbox 360 oyunlarını unutamadıkları sonucu ortaya çıkıyor. Eski neslin oyunları Microsoft’un yeni nesil cihazlarında dudak uçuklatan zaman dilimlerinde oynanmış durumda.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Xbox 360 oyunlarının Xbox One üzerinden ne kadar oynandığı açıklandı

Microsoft tarafından açıklanan verilere göre Xbox One kullanıcıları, bir önceki neslin oyunlarını, toplamda 860 milyon saatten daha fazla bir süre oynadılar. Konsolun toplam satış adetleri baz alındığında, her bir yeni nesil Microsoft konsolu oyuncusunun, 24 saatten fazla vaktini, bir önceki neslin oyunlarına ayırdığı görülüyor. Microsoft şirketinin en çok önem verdiği konulardan birisi olan geriye uyumluluk sistemi sayesinde 460’dan fazla bir sayıda Xbox 360 oyunu, Microsoft’un yeni nesil konsollarında oynanabilir durumda olduğunu hatırlatalım. Rakamlara bakıldığında eski oyunlara talebin hiç de azımsanamayacak boyutlarda olduğu anlıyoruz.

Konuyla ilgili açıklama yapan Microsoft yetkilileri de eski nesil konsola verdikleri ayrıcalıkların devam edeceğini belirtiyor. Yakında, hayli dolu olan geriye uyumluluk sistemi kütüphanesine 11 oyunun daha ekleneceği bilgisi de veriliyor. Ayrıca, araştırmacılar tarafından; eski nesil oyunlara olan ilginin, giderek arttığına dair bilgiler sunulmakta. Bilindiği üzere; güncel oyunlara yoğunlaştığını söyleyen Sony firmasının yeni nesil oyun platformu PlayStation 4, eski oyunları çalıştıramazken, Xbox One konsolu ve çeşitleri, kütüphanede bulunan tüm Xbox 360 oyunlarını oynatabilmektedir. Bu da Microsoft konsollarını tercih edenlerin, geçmişle bağlantısının kopmamasını sağlıyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.