WWE 2K18: Road to Glory modu hakkında her şey

WWE 2K18: Road to Glory modu hakkında her şey

Road to Glory ile karşımıza çıkacak PPV maçları, bu maçların benzersiz ödülleri gibi birçok şeyden bu yazımızda bahsettik.

WWE 2K18 ile karşımıza çıkacak yeni bir oyun modu ise Road to Glory olacak. Road to Glory isimli bu oyun modu çevrim içi temelli olacak ve oyuncular bu mod içerisinde MyPLAYER ile oluşturdukları güreşçiyi kullanabilecek. Road to Glory içerisinde tüm dünya içerisindeki oyuncular, kendi oluşturdukları MyPLAYER güreşçileri ile güreşebilecek. Yani bu mod içerisinde Brock Lesnar, Bray Wyatt, Randy Orton, Seth Rollins gibi isimler olmayacak. Sadece özel MyPLAYER güreşçileri olacak. Oyuncular bu mod içerisinde farklı maçlar yaparak VC, güreşçi özelleştirme ögesi ve güçlendirmeler kazanabilecek. İşin en güzel kısmı ise, eğer güzel maçlar yapıp, yıldızlar kazanırsanız PPV maçlarına girebileceksiniz. Bu PPV maçları da gerçek hayattaki PPV maçları ile birlikte işleyecek. Eğer bu oyuna ait daha fazla içerik arıyorsanız, WWE 2K18 hakkında bilmeniz gereken her şey başlıklı yazımıza mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

WWE 2K18: Road to Glory

WWE 2K18: Road to Glory modu hakkında her şey

Road to Glory modunu oynaması ise oldukça kolay. Moda giriş yapıyorsunuz, internet bağlantınız varsa direkt olarak, “Find Match” seçeneğine tıklıyorsunuz ve oyun sizi kendi yeteneğinizin seviyesinde bir başka oyuncu ile buluşturuyor. Bu oyun modunun içerisindeki maç tipleri her 24 saatte 1 kez değişiyor. Ayrıca maç tiplerinin değişmesi ile birlikte ringler ve şovlar da değişiyor. Mesela Pazartesi günü Raw arenası görebilirsiniz. Çarşamba günü ise NXT karşınıza çıkabilir.

Road to Glory oyun modunda karakterinizi birkaç maçlığına güçlendirebilecek Boost ögeleri de olacak. Bu Boost ögelerini maça başlamadan seçebileceksiniz. Bu ögeler de bir istatistiğinizi 10 kadar arttırabilecek. Ayrıca maç sonunda kazandığınız tecrübe puanını arttırabileceğiniz Boost ögeleri de oyun içerisinde bulunuyor. Bu Boost ögeleri sadece Road to Glory modunda kullanılıyor ve diğer oyun modlarına kesinlikle aktarılamıyor.

WWE 2K18: Road to Glory

Road to Glory oyun modu çevrim içi temelli bir oyun modu olduğu için tahmin edebileceğiniz gibi seviyeler de bulunacak. Oyun içerisinde kazanabileceğiniz 6 rütbe ve 50 seviye var. Rütbelerin içerisinde seviye atlamak ise oyunculara ganimet kutusu gibi bonuslar verecek. Bu rütbeler ve seviyeler sayesinde karşınızdaki oyuncunun, WWE 2K18 oyununa ne kadar zaman harcadığını rahatlıkla görebileceksiniz. Oyun içerisindeki rütbeler ise Prospect, Rookie, Superstar, Main Eventer, Living Legend ve Hall of Famer olacak.

Şimdi sırada ise benim kişisel olarak en çok heyecanlandığım özellik var: PPV maçları. Daha önce de bahsettiğimiz gibi PPV etkinlikleri gerçek hayattaki PPV etkinlikleri ile eşleşecek. Mesela önümüzdeki haftalarda TLC: Tables, Ladders and Chairs olacak. Oyuncular da WWE 2K18 içerisinde Road to Glory modunu açtıkları zaman TLC: Tables, Ladders and Chairs etkinliğini görecekler. Bu PPV etkinliklere katılabilmek için size verilen süre içerisinde yeterli yıldızları toplamanız gerekiyor. Eğer zamanınız yoksa rüşvet vererek PPV etkinliğine katılabiliyorsunuz. Fakat bu noktadaki rüşvet gerçek para mı, yoksa VC mi, henüz bilemiyoruz.

WWE 2K18: Road to Glory

PPV etkinliği bu kadarı ile sınırlı da değil. Eğer yeteri kadar yıldızı toplarsanız, dediğimiz gibi PPV etkinliğine katılabiliyorsunuz fakat bu kadarı yetmiyor. Eğer daha fazla çalışırsanız, sizlere verilen PPV görevlerini tamamlarsanız o PPV etkinliğinin Main Event maçına katılabiliyorsunuz. İşte bu noktada da şöyle bir durum ortaya çıkıyor: PPV etkinlikleri her ne kadar gerçek hayat ile eşleşiyor olsa da, oyundaki PPV etkinlikleri birkaç gün devam ediyor. Böylece oyuncular daha rahat bir şekilde Main Event için görevleri tamamlamaya çalışabiliyor. Ayrıca Main Event maçında, gerçek hayatta o PPV etkinliğinin Main Event maçında kim varsa, onunla güreşiyorsunuz. Güreştiğiniz o isim tabii ki yapay zeka oluyor, gerçek oyuncu değil.

Peki, bu PPV etkinliklerinin Main Event maçlarına neden katılmalısınız? Bu maçları kazanmak size ne katacak? İşin en güzel yanı da bu. 2K Games, her PPV etkinliği için oyun içerisinde olmayan bir karakter kıyafeti hazırlayacak. Eğer Main Event maçını yenerseniz, o benzersiz, kimsede olmayan kıyafet, sizin MyPLAYER karakterinizde olacak. Mesela, TLC: Tables, Ladders and Chairs etkinliğinin ödülünü hemen aşağıdan görebilirsiniz.

WWE 2K18: Road to Glory

Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın