WWE 2K18: MyPLAYER modu hakkında her şey

WWE 2K18: MyPLAYER modu hakkında her şey

Ganimet kutuları, yetenekler, güreşçi güçlendirme, dövüş stilleri ve çok daha fazlasından bahsettik bu yazımızda.

WWE 2K18 ile karşımıza 2 yeni oyun modu çıkacak. Bu oyun modlarından bir tanesi, oyunun kariyer modu için kendi güreşçimizi oluşturabileceğimiz MyPLAYER olacak. İkinci mod ise Road to Glory olacak ve bu Road to Glory modu ile MyPLAYER birbirlerine bağlı olacak. Dilerseniz öncelikle MyPLAYER modunun detaylarından bahsedelim sizlere. Ardından da çevrim içi temelli bir oyun modu olan Road to Glory yeniliğinden başka bir yazımızda bahsedelim. Eğer bu oyuna ait daha fazla içerik arıyorsanız, WWE 2K18 hakkında bilmeniz gereken her şey başlıklı yazımıza mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

WWE 2K18: MyPLAYER

WWE 2K18: MyPLAYER modu hakkında her şey

Adından da anlayabileceğiniz gibi MyPLAYER sayesinde oyunun MyCAREER modunda ve Road to Glory modunda kullanabileceğiniz bir güreşçi yapabiliyorsunuz. Yaratacağınız bu güreşçi en başta oldukça güçsüz oluyor ve her yeteneğe, her harekete sahip olmuyor. Peki, MyPLAYER ile oluşturduğunuz karakteri nasıl güçlendireceksiniz? Tabii ki oyunu oynayarak. MyCAREER ve Road to Glory modlarını oynadıkça karakterinizi güçlendirebiliyorsunuz.

MyPLAYER menüsünde karakterinizi özelleştirebileceğiniz ve güçlendirebileceğiniz birçok menü bulunuyor. Bunlardan ilki ve en temeli ise MyPLAYER Wizard. Eğer ilk kez MyPLAYER moduna giriyorsanız, oyun sizi direkt olarak MyPLAYER Wizard menüsüne yönlendiriyor ve bu menü içerisinde karakterinizi olabildiğince hızlı bir şekilde oluşturabiliyorsunuz. Tabii bu menü içerisindeki seçenekleriniz oldukça kısıtlı, çünkü bu oluşturduğunuz güreşçi tamamen deneyimsiz olacak. Daha ilk maçına bile çıkmamış bir güreşçiyi Seth Rollins veya John Cena gibi geliştiremezsiniz.

MyPLAYER Wizard modunda güreşçinizin temel bilgilerini, kıyafetini, dövüş stilini, ağırlık sınıfını, boyunu, görünüşünü, hareketlerini ve sunumunu yapabiliyorsunuz. Tabii dediğimiz gibi tüm bu menülerde çok az seçenek bulunuyor. Detaylı düzenlemeler sonradan açılıyor. Eğer bu tip kısıtlamalar ile kendinizi oyun içinde tekrar yaratmak istemiyorsanız, direkt olarak Creation Suite kullanabilirsiniz fakat Creation Suite içerisinde oluşturduğunuz karakterinizi ne yazık ki MyPLAYER içerisine atamıyorsunuz.

WWE 2K18: MyPLAYER

Bir profesyonel güreş oyununda tahmin edebileceğiniz gibi dövüş hareketleriniz oldukça önemli. Bu yüzden şimdi sizlere MyPLAYER Wizard içerisindeki Fighting Styles menüsünden bahsetmek istiyoruz. Oyun içerisindeki tüm dövüş stilleri, güreşçinize farklı özellikler katıyor. Öncelikle şunu söyleyelim, artık karakterinizin tüm yeteneklerini bu mod içerisinde 100 yapmanız imkansız. Çünkü seçtiğiniz dövüş stiline göre sizin istatistiklerinize bir sınır geliyor. Mesela, eğer bir Giant olursanız, koşu hızınızı 80’den yukarı çıkartmanız imkansız oluyor. Oyundaki dövüş stilleri ve sizlere getirdiği şeyler ise hemen aşağıda.

 • High Flyer – Agility ve Speed
 • Showboat – Stamina ve Reversals
 • Striker – Striking ve Stamina
 • Technician – Technique ve Grappling
 • Brawler – Toughness ve Athleticism
 • Strong Style – Grappling ve Reversals
 • Powerhouse – Power ve Grappling
 • Giant – Power ve Toughness

WWE 2K18: MyPLAYER

Eğer hala bu modu kullanarak kendi karakterinizi oluşturmakta kararlıysanız, sırada karakterinizin güçlenme değerleri ve benzersiz yetenekleri var. MyPLAYER üzerinde karakterinizi 10 kategori içerisinde güçlendirebiliyorsunuz. Bu kategoriler ise Striking, Grappling, Power, Toughness, Technique, Reversals, Athleticism, Speed, Stamina ve Promo. Bu 10 kategoriden hangi kategoriye puan verirseniz verin, karakterinizin ortalaması yükselecektir. Peki, bu kategoriler nasıl yükselecek? İlk olarak MyPLAYER modunu açtığınız zaman size ait birkaç puan olacak ve bu puanları 10 kategoriden istediğinize verebileceksiniz. Fakat bu puanlar bittikten sonra MyCAREER ve Road to Glory modlarını oynayarak tekrar puan kazanmanız gerekecek.

Şimdi ise sırada benzersiz yetenekler var. WWE 2K18 içerisinde yapabileceğiniz veya kullanabileceğiniz birçok benzersiz yetenek bulunuyor. Bu yetenekleri de oyun oynayarak kazandığınız puanlar ile açabiliyorsunuz. Fakat High Flyer sınıfını seçerseniz sizlere direkt olarak Top Rope Diver ve Springboard Diver yetenekleri veriliyor. Eğer Brawler olursanız da Comeback ve Remove the Turnbuckle yeteneklerine sahip oluyorsunuz. Geriye kalan tüm yetenekler ise sonradan satın alınabiliyor. Fakat son olarak söyleyelim, her güreşçi sınıfı ne yazık ki her yeteneğe sahip olamıyor. Mesela yine Giant sınıfının Top Rope Diver ve Springboard Diver yeteneklerini alabilmesini beklemeyin.

WWE 2K18: MyPLAYER

Ah, 2017 senesi içerisindeyiz ve tabii ki her oyunda ganimet kutularının olması gerekiyor. WWE 2K18 içerisinde de ganimet kutuları bulunuyor ne yazık ki. Fakat iyi bir haberimiz var, mod içerisinde satın alabileceğiniz tüm ganimet kutuları oyun içinde kazandığınız paralar ile alınıyor. 2K Games size kesinlikle gerçek para harcatmıyor. Peki, bu ganimet kutularının içerisinde ne bulunuyor? Hemen söyleyelim, güreşçi özelleştirme ögeleri ve yetenekler bulunuyor. Ganimet kutularının ise Bronze, Silver ve Gold olarak 3 farklı nadirlik seviyesi bulunuyor. Silver ve Gold içerisinde daha yüksek şanslı olarak nadir öge çıkartabiliyorsunuz. Ganimet kutularının içeriği ise aşağıdadır.

 • Superstar Part – Ganimet kutularından güreşçiniz için kıyafetler çıkartabilirsiniz.
 • Move – Güreşçinizin kullanabileceği hareketler de bu ganimet kutularında bulunuyor.
 • VC – Ganimet kutularından direkt olarak VC para birimini çıkartabilirsiniz. 
 • Boost – Boost ögelerini Road to Glory modunda kullanabilirsiniz.

WWE 2K18: MyPLAYER

Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın