WWE 2K18: MyCAREER modu hakkında her şey

WWE 2K18: MyCAREER modu hakkında her şey

MyCAREER modunda dev gibi yenilikler göreceğiz.

WWE 2K18 oyununun en büyük modlarından bir tanesi Universe, bir diğeri ise MyCAREER. Serinin önceki oyunlarında bir türlü sevilemeyen bu kariyer modu, yepyeni bir şekilde karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Neredeyse tamamen değiştirilen temel kariyer mekanikleri, Road to Glory modu eklentisi ve tabii ki MyPLAYER ile olan bağı ile bu mod birçok oyuncunun ilgisini çekecektir. Bizler de bu yazımızda MyCAREER modu hakkında her şeyden bahsetmek istiyoruz. Eğer bu oyuna ait daha fazla içerik arıyorsanız, WWE 2K18 hakkında bilmeniz gereken her şey başlıklı yazımıza mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

WWE 2K18: MyCAREER

WWE 2K18: MyCAREER modu hakkında her şey

Öncelikle geliştirici ekipten yapılan açıklamalara göre bu seneki MyCAREER modu tamamen hikaye anlatımı temelli olacak. Bu hikaye anlatımının güçlü bir şekilde oyuncuya sunulabilmesi içinse MyCAREER modunda karşımıza çıkacak olan sinematik sahneler, oyunun Universe modunda bulunmayacak. Yani, öncelikle Universe oynayan bir oyuncu, oyunun kariyer moduna girdiği zaman benzersiz bir deneyim yaşayacak. Benzersiz deneyimimiz için öncelikle kendimize bir yol seçmemiz gerekecek. Kariyer modunda iki yol bulunuyor. Bu yollardan bir tanesi Company Man, diğeri ise Fan Favorite

Eğer Company Man olmayı seçerseniz, içerisinde bulunduğunuz etkinliği yöneten GM’in otoritesini korumaya çalışacaksınız. GM’e karşı çıkan güreşçileri odalarında döveceksiniz, maçlara karışacaksınız, bir Heel karakterin yapması gereken her şeyi yapacaksınız. Sonucunda ise birbirinden güzel bonuslar elde edebileceksiniz. Mesela, maçınızda size yardımcı olması için bir güreşçi grubu ayarlayabilirsiniz. Ayrıca eğer tam bir Company Man olmayı başarırsanız Vince McMahon’in ofisine girip, günün maçlarını ve kemer maçlarını kendiniz düzeltebileceksiniz.

Fan Favorite ise bir Face karakter. Eğer Fan Favorite olmayı seçerseniz sürekli olarak kusursuz maçlar ve mikrofon performansı göstermeniz gerekecek. Ayrıca diğer güreşçilerin ve efsanelerin saygısını kazanmak da başka bir hedefiniz olacak. Eğer Fan Favorite olma yolunda başarılı bir şekilde ilerlerseniz Stone Cold Steve Austin gibi efsanevi isimler sizlere benzersiz bonuslar verecek ve sahne arkasında onlarla konuşabileceksiniz. Eğer tam bir Fan Favorite olmayı başarırsanız, kendi WWE Şampiyonluk kemerinizi veya WWE Universal Şampiyonluk kemerinizi yapabileceksiniz.

WWE 2K18: MyCAREER

MyCAREER modunda ayrıca oyuncuların çok uzun zamandır istediği bir özellik olacak: Serbestçe dolaşma. Sahne arkasında oyuncular serbeste dolaşabilecek, insanlarla düşman veya arkadaş olabileceksiniz. Güreşçilere saldırabileceksiniz veya eğer isterseniz röportaj yaptırabileceksiniz. Oyunun kariyer modunda ana görevlerimiz olacak fakat sahne arkasında serbeste dolaşarak bazı yan görevlere de rastlayabileceksiniz. Bu yan görevler genelde, “Git, şunu döv.” şeklinde olacak.

Serbest dolaşma haricinde kariyer modunda oldukça önemli olan promo sistemi de yenilenmiş bir şekilde karşımıza çıkacak. Mesela, öncelikle artık neredeyse her güreşçinin kendisine ait animasyonları olacak. Undertaker veya Bray Wyatt gibi benzersiz karakterler, gerçek hayatta hareket ettikleri gibi hareket edecekler promo sırasında. Ayrıca siz kendi promonuzu yaparken, artık sürekli kombo derdiniz olmayacak. Çünkü oyun, sizin ilk cümleniz ile birlikte yaptığınız promonun temasını belirleyecek ve ona göre yeni seçenekler size sunulacak. Artık bu promo modunda yapmanız gereken tek şey, en iyi şekilde bir köprü kurmak olacak.  Son olarak, WWE 2K18 içerisinde MyCAREER Invasion olmaya devam edecek. Artık arkadaşlarınızın güreşçilerini sahne arkasında aynı diğer güreşçiler gibi görebileceksiniz. Onlarla düşmanlık kurabileceksiniz, takım olabileceksiniz veya sadece konuşabileceksiniz.

Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın