Menü
https://leadergamer.com.tr/ps4-kupa-senkronizasyon/
WWE 2K18 5 Temmuz 2017 19:57

WWE 2K18 hakkındaki ilk oynanış detayları açıklandı

WWE 2K18 için onlarca yeni özellik açıklandı. En büyük özellik ise, oyunun grafik motorunun değişiyor olması ve tabii ki Create-a-Match!


WWE 2K serisinin dağıtımcı ekibi olan 2K Games, kısa bir süre önce özel bir toplantı düzenledi ve bu toplantıda, yeni WWE 2K18 detayları açıklandı. Bizler de, gösterilmiş olan bu detayları, teker teker sizlere aktaracağız. Fakat bu detayların kolay bir şekilde anlaşılması için, maddeler kullanacağız. Eğer dilerseniz bu maddelere, sizler de hemen aşağıdan göz atabilirsiniz. Yalnız şimdiden söyleyeyim, 2K Games yine WWE 2K18 hakkında iddialı konuşmuş. Umuyoruz ki oyun geçen seneki, ondan önceki seneki ve ondan da önceki seneki gibi hayal kırıklığı olmaz.

WWE 2K18

 • Oyunun grafik motoru iyileştirildi, yeni oyun modları eklendi, MyCareer modundaki senaryolar yenilendi, Creation Suite sistemi geliştirildi, 8 kişilik maç tipleri eklendi ve yeni bir dövüş sistemi oluşturuldu. WWE 2K18 hakkında özet olarak bunları söyleyebiliriz.
 • WWE 2K18 içerisindeki Universe modu, gerçek hayatta yaşanmış olan Brand Split olayından etkilendi ve büyük bir değişime uğradı. Öncelikle, bu modda artık statik senaryolar yine, daha dinamik senaryolar göreceğiz.
 • Universe modu içerisinde artık 4 haftada 1 kez gerçekleşen PPV sistemi olmayacak. Maç sistemlerinde ise sürpriz faktörü büyük önem taşıyacak. Muhtemelen promo motoru üzerinden, sürpriz maçlar oluşabilecek. Şimdiden söyleyelim.
 • Dediğimiz gibi, WWE 2K18 yapıtının sunumu da büyük ölçüde değişti. Öncelikle, oyunun grafik motoru yenilendi. Yaklaşık 2 senedir, WWE 2K18 için geliştirilen yeni motor, fizik temelli render işlemi, gerçek zamanlı yansımalar ve yeni bir deri ışıklandırması ile oyuncuların karşısına çıkacak.
 • GameSpot ekibine gösterilen teknoloji demosuna göre, WWE 2K17 ile WWE 2K18 arasında büyük bir fark bulunuyor, görsel olarak.
 • Oyun ile karşımıza çıkacak yorumcu sistemi de değişmiş olacak. Oyun içerisinde yorumcu olarak Michael Cole, Byron Saxton ve Corey Graves bulunacak. Fakat bu yorumcular, “Ana yorumcular” olarak tanıtıldı. Yani, NXT gibi diğer şovlar için farklı yorumcular da olabilir.
 • My Career modu, artık daha ciddi bir senaryoya sahip ve oyun sonu içeriğe sahip. WWE 2K18 içinde Road To Glory isimli, çevrim içi bir mod olacak ve My Career modu bittikten sonra, oyuncular, oyunun sonunu Road To Glory ile görecek.
 • Oyun ile karşımıza Promo Engine 2.0 çıkacak. Promo Engine 2.0 ile, karakterimizi, mikrofon üzerinde daha detaylı olarak geliştirebileceğiz. Yeni yetenekler açılacak.
 • Oyun içerisindeki karakterlerin listelenme sistemi değişecek. Artık oyunda, Giant, High Flyer gibi sınıflar olacak ve karakterlerin hareket ve dövüş setleri, bu sınıflara göre farklılık gösterecek.
 • Oyundaki pes ettirme sistemi yine değiştirildi.
 • Oyuna yeni bir karakter taşıma sistemi eklendi. Düşmanımızı, bu sistem ile taşıyıp, farklı pozisyonlara sokabiliyoruz. Mesela bu taşıma hareketi aktifken, çevre ile etkileşime geçebiliyoruz veya basit bir Power Bomb hareketi ile hasar verebiliyoruz rakibimize.
 • Arena içerisinde istediğimiz gibi dövüşebileceğiz. Yani sadece 1 alan ile sınırlı kalmayacak maçlar.
 • Royal Rumble modu ve diğer çok dövüşcülü oyun modları, neredeyse baştan tekrar geliştirildi. Bunun en büyük sebebi ise, artık ekranda maksimum 6 dövüşçü yerine 8 dövüşçü görebilecek olmamız.
 • Create-a-Match geri dönüyor.
 • Create-A-Wrestler, Create-A-Video ve Create-An-Arena sistemleri iyileştiriliyor.

Tüm bunların haricinde, En iyi PS4 oyunları yazımıza, En iyi Steam yaz indirimleri 2017 fırsatları yazımıza, Steam yaz indirimleri 2017 – 1 TL ile 20 TL arasındaki en iyi oyunlar yazımıza, Steam yaz indirimlerindeki en ucuz oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör