WWE 2K18 hakkında bilmeniz gereken her şey

WWE 2K18 hakkında bilmeniz gereken her şey

Oyundaki modlar, güreşçi listesi, ek paket detayları ve çok daha fazlasını bu yazımıza zaman içerisinde ekleyeceğiz.

WWE 2K18 tüm profesyonel güreş seven oyuncuların karşısına 2K Games ile çıkıyor. Şu an piyasada tek WWE lisansına sahip olan AAA video oyunu serisi olan WWE 2K, en yeni oyunu ile oyunculara en gerçekçi profesyonel güreş deneyimini yaşatıyor. Peki, tüm bunlar nasıl oluyor? WWE 2K18 nasıl bir oyundur? Oyun modları nedir? PC için çıkış tarihi ve sistem gereksinimleri belli midir? Bu sorular ve bu sorulara benzeyen diğer soruları işte bu yazımızda sizlere cevaplamaya çalışacağız. Dilerseniz WWE 2K18 hakkında bildiğimiz her şeyi şimdi sizlere aktarmaya başlayalım!

WWE 2K18

WWE 2K18: Oyun modları hakkında her şey

Oyun içerisinde serinin eski oyunlarına göre bazı yeni oyun modları bulunuyor. Bu yüzden o yeni oyun modlarının ne olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Belki de diğer modlara gelen yenilikler sizleri şaşırtmış olabilir. İşte tam da bu sebeplerden ötürü tüm oyun modlarını sizlere düzgün bir şekilde sunmaya çalışacağız. Umuyoruz ki başarılı olabiliriz. WWE 2K18 ile karşımıza 2 yeni oyun modu çıkacak. Bu oyun modlarından bir tanesi, oyunun kariyer modu için kendi güreşçimizi oluşturabileceğimiz MyPLAYER olacak. İkinci mod ise Road to Glory olacak ve bu Road to Glory modu ile MyPLAYER birbirlerine bağlı olacak. Dilerseniz öncelikle MyPLAYER modunun detaylarından bahsedelim sizlere. Ardından da çevrim içi temelli bir oyun modu olan Road to Glory yeniliğinden başka bir yazımızda bahsedelim.

MyPLAYER modu hakkında her şey için tıklayınız. 

Oyun ile karşımıza çıkacak yeni bir oyun modu ise Road to Glory olacak. Road to Glory isimli bu oyun modu çevrim içi temelli olacak ve oyuncular bu mod içerisinde MyPLAYER ile oluşturdukları güreşçiyi kullanabilecek. Road to Glory içerisinde tüm dünya içerisindeki oyuncular, kendi oluşturdukları MyPLAYER güreşçileri ile güreşebilecek. Yani bu mod içerisinde Brock Lesnar, Bray Wyatt, Randy Orton, Seth Rollins gibi isimler olmayacak. Sadece özel MyPLAYER güreşçileri olacak. Oyuncular bu mod içerisinde farklı maçlar yaparak VC, güreşçi özelleştirme ögesi ve güçlendirmeler kazanabilecek. İşin en güzel kısmı ise, eğer güzel maçlar yapıp, yıldızlar kazanırsanız PPV maçlarına girebileceksiniz. Bu PPV maçları da gerçek hayattaki PPV maçları ile birlikte işleyecek.

Road to Glory modu hakkında her şey için tıklayınız.

Oyun içerisinde en çok oynanan oyun modu Universe idir. Ben şahsen geçen seneki Universe moduna 600’den fazla saatimi harcadım. Ondan önceki senede ise bu saat 250 civarı idi. WWE 2K15’de ise sadece 100 saat. Çünkü Universe modu sayesinde kendi WWE şirketinizi yönetebiliyorsunuz. Kendi şovlarını kurup, maçları, düşmanlıkları, dostlukları siz ayarlayabiliyorsunuz. Bunların hepsini oyun sizin için yapıyor olsa bile kendinize benzersiz bir WWE evreni kurabilmek için biraz da hayal gücünüzün olması gerekiyor. Fakat her şeyden önce WWE 2K18 ile gelecek Universe modunu tanımalısınız. Bu yazımızda da amacımız modun yeniliklerini sizlere tanıtmak.

Universe modu hakkında her şey için tıklayınız.

WWE 2K18 oyununun en büyük modlarından bir tanesi Universe, bir diğeri ise MyCAREER. Serinin önceki oyunlarında bir türlü sevilemeyen bu kariyer modu, yepyeni bir şekilde karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Neredeyse tamamen değiştirilen temel kariyer mekanikleri, Road to Glory modu eklentisi ve tabii ki MyPLAYER ile olan bağı ile bu mod birçok oyuncunun ilgisini çekecektir. Bizler de bu yazımızda MyCAREER modu hakkında her şeyden bahsetmek istiyoruz.

MyCAREER modu hakkında her şey için tıklayınız.

WWE 2K18

WWE 2K18: Ekstra içerikler hakkında her şey

WWE 2K18 sadece içerisinde kendisine ait içerikler bulunmuyor. Eğer oyunun herhangi bir sürümünü satın alırsanız, WWE markasının sevilen kart oyunu WWE SuperCard için de ekstra içeriklere sahip oluyorsunuz. Bizler de zaten bu yazımızda sizlere o içeriklerden bahsedeceğiz, bu içerikleri nasıl, ne kadara alabileceğinizi söyleyeceğiz.

WWE SuperCard içerikleri hakkında her şey için tıklayınız.

WWE 2K18 her video oyunu gibi bizlerin karşısına ek içerikler ile çıkıyor. Bu ek içerikler herkesin bildiği gibi DLC veya ek paket olarak adlandırılıyor. Bu ek paketleri dilerseniz teker teker satın alabiliyorsunuz. Bir de oyuna ait sezonluk geçiş bulunuyor. Season Pass olarak da bilinen bu sezonluk geçiş ögesini satın aldığınız taktirde, oyun için piyasaya sürülen tüm ekstra içeriklere ücretsiz bir şekilde sahip oluyorsunuz. Bu yazımızda da sizlere tüm bu sezonluk geçiş hakkında ve ek paketler hakkında bilgiler vereceğiz.

Ek paketler ve sezonluk geçiş hakkında her şey için tıklayınız.

WWE 2K18

WWE 2K18: Kendi fikirlerimiz

Yine yılın o belli zamanına geldik. En azından ben tek başıma geldim. Bu zaman, bir WWE oyunu için heyecan yapmaya başladığım, daha doğrusu heyecanımın tavan yaptığı bir zaman. WWE 2K18 öncelikle 13 Ekim 2017 tarihinde oyunun özel sürümünü satın alanlara sunulacak, ardından da resmi çıkış 17 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Yani 1 hafta gibi bir süreç ardından oyuna kavuşacağız. Bu yüzden güzel bir ön inceleme için uygun bir zaman olabileceğini düşündük. Oturduk bilgisayar başına, bu WWE 2K18 ön incelemesini yazmaya başladık.

Ön inceleme yazımız için tıklayınız.

Profesyonel güreş sporunu ve işin eğlence kısmını seven oyuncuların mutlaka ilgisini çekecek olan yeni bir oyun piyasaya sürüldü. Bu oyun tabii ki benim binlerce saatlerimi çalmış olan WWE 2Kserisinden WWE 2K18. Yaklaşık 3 yıldır gerçekten berbat oyunları bizlerin karşısına süren 2K Games, bakalım serinin en yeni oyunu ile güzel bir şeyler yapabilmiş mi? İncelemenin sonucunu şimdiden söylemek gibi olmasın ama WWE 2K18 tam da beklenildiği gibi olmuş.

İnceleme yazımız için tıklayınız. 

WWE 2K18

WWE 2K18: Temel oyun hakkında her şey

WWE 2K serisi PC oyuncuları tarafından ilgi gösterilen bir oyun. Buna rağmen 2K Games bir türlü düzgün bir şekilde bu serinin PC sürümünü piyasaya süremiyordu. Fakat WWE 2K18 ile bu durum değişiyor çünkü oyunun PC sürümü, PlayStation 4 ve Xbox One sürümleri ile aynı gün, 17 Ekim 2017 tarihinde piyasaya çıkıyor. Tabii oyunun PC sürümü hakkında elimizde olan bilgiler bu kadar az değil. Bu yazımızda da sizlere oyunun PC detayları hakkında bahsedeceğiz.

PC sürümü hakkında her şey için tıklayınız.

WWE 2K18 oyununun en gerçekçi hale sahip olabilmesi için en güncel oynanabilir karakterlere de sahip olmalı. Fakat WWE programı ne yazık ki video oyunlarının takip edebileceğinden çok daha hızlı hareket ediyor. Bu yüzden yeni çıkan WWE 2K oyunları genelde, halihazırda güncelliğini kaybetmiş karakter listesine sahip oluyor. Acaba WWE 2K18 güreşçi ve menajer listesi de öyle mi? Bunun kararını siz vereceksiniz.

Tam güreşçi ve menajer listesi için tıklayınız.

Oyunun PC sürümü haricinde, sizlere kapak yıldızının da Seth Rollins olduğunu söylemek isteriz. Oyunun koleksiyoncu sürümünün kapak yıldızı ise John Cena. Ayrıca eğer oyuna ön sipariş verirseniz oynanabilir karakter olarak 2 farklı Kurt Angle’a sahip olabiliyorsunuz. Tüm bunların haricinde ilk defa bir WWE 2K oyunu Nintendo Switch için geliyor. Oyunun Nintendo Switch sürümüne ait net bilgiler yok fakat çıkış tarihinin 2017 sonuna doğru olduğu söyleniyor. Yani WWE 2K18, Nintendo Switch için PC, Xbox One ve PlayStation 4 ile birlikte çıkmayacak.

WWE 2K18

Daha fazla rehber, taktik veya ipuçlarımız çok yakında gelecek. Bu sayfamızı düzenli olarak ziyaret etmeyi unutmayın. Çünkü WWE 2K18 hakkında yeni bir özel yazı paylaştığımız an, o yazıyı buraya da ekleyeceğiz. Ayrıca, oyun hakkındaki hangi konuları ele almamızı istediğinizi söylerseniz, o konuda içerikler çıkartmaya da çalışabiliriz. Yorumlarınızı bekliyoruz!

Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın