WWE 2K16’nın yeni özellikleri ve değişen sistemleri açıklandı!

WWE 2K16’nın yeni özellikleri ve değişen sistemleri açıklandı!

Bakalım 2K bizlere serinin 3. oyununda neler verebilecek?

Sizi bilemeyeceğim fakat ben WWE teması altındaki oyunları oynayarak büyüdüm. En son 2010’da çıkan bir WWE oyunu ile birlikte bu tür oyunlara veda etmiş olsam da, WWE 2K15’in PC sürümünü tesadüfen oynamam ile WWE temalı oyunlara olan ilgim tekrar arttı. WWE 2K15 ile gördüm ki seri 2K Games’in elinde bir çöpe dönüşmüş. Yine de WWE 2K16 için içimde bir umut var tabii ki. Bugün de Gamescom ile birlikte WWE 2K16’nın ilk bilgileri ve değişen sistemleri açıklandı. Hadi, hep birlikte bir göz atalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

screen_shot_2015-08-04_at_17.33.32

WWE 2K16’nın Özellikleri

En Geniş Kadro: WWE 2K16 ile birlikte karşımıza 120’den fazla benzersiz karakter çıkacak. Stone Cold Steve Austin alongside Seth Rollins, Daniel Bryan, Dean Ambrose, Bad News Barrett, Paige ve Finn Bálor bu karakterlerin başını çekmekte. Şimdiki WWE süperstarlarından, NXT süperstarlarına; divalardan, efsanevi güreşçilere kadar karakter bulunduracak olan WWE 2K16 kadro açısından oldukça iddialı bir şekilde geliyor. Ayrıca WWE 2K16’ya ön sipariş veren oyuncular Arnold Schwarzenegger’in The Terminator filmindeki 2 haline sahip olabilecekler.

2K Showcase Modu: WWE serisinin ağır senaryo bazlı modu olan 2K Showcase, WWE 2K16 ile devam ediyor. WWE tarihinin en efsanevi olaylarına tanıklık edebileceğimiz bu mod, açıkçası benim en çok merak ettiğim mod. Umarım büyük yenilikler ile karşımıza çıkar. Ayrıca WWE 2K16’nın 2K Showcase modunu oynayarak yeni girişler, müzikler, karakterler gibi şeylerin de kilitlerini açabileceğiz.

Dean-Ambrose-Smackdown-112114

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

MyCareer Modu: WWE 2K15’te oldukça kısa süren MyCareer modu, WWE 2K16’da daha da gelişerek karşımıza çıkacak. NXT şovundan WWE Hall of Fame seviyesine kadar çıkabileceğimiz MyCareer modu daha zengin bir içeriğe sahip olacak.

Daha Zengin İçerik Üretme: WWE 2K15’in en büyük sorunlarından bir tanesi oyunda bayan karakter oluşturamamamız ve kendi oluşturduğumuz karaktere benzersiz girişler tasarlayamamamızdı. WWE 2K16 ile bu sorunların çoğu düzelecek. Çünkü WWE 2K16 ile birlikte Create a Diva, Create a Championship, Create an Arena ve Create a Show özellikleri seriye geri dönecek. Ayrıca Create a Superstar, Create an Entrance, Superstar Studio ve Community Creations özellikleri de büyük ölçüde geliştirilecek.

paige_crop_exact

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

WWE Universe: WWE 2K serilerinde 2K Showcase ve MyCareer modlarını bitirdikten sonra oyunda oynayabileceğiniz 1-2 mod kalıyor. WWE Universe ise onların en önemlisi. WWE 2K16 ile birlikte büyük geliştirmelere uğrayacak olan WWE Universe modunda artık tek bir karakteri birden fazla şova sokabileceğiz. Buda oyundaki gerçekçiliği arttıracak.

Çoklu Oyuncu Modu: WWE 2K16 ile birlikte oyunun severlerinin isteklerine göre WWE 2K16’nın çoklu oyuncu modu da düzeltilecek. Daha düzgün çalışan bir matchmaking sistemi karşımıza çıkacak ve oyunu online bir şekilde oynamamız için birden fazla yol bulunacak.

finn-balor

Müzikler: WWE 2K16’da karakterlerin giriş müziklerini oyunun müziği olarak da kullanabileceğiz. Ayrıca WWE 2K16 için daha fazla müzik seçeneği önümüzdeki haftalarda duyurulacak.

Geliştirilmiş Kontrol: WWE 2K16’nın geliştirilmiş kontrolleri ile birlikte artık oyundaki çevre detaylarını daha güzel bir şekilde kullanabileceğiz. Kontrollerin geliştirilmesi ile birlikte oyuna yeni pozisyonlar da eklenirken en büyük değişikliliği saldırı tarzları görecek. Artık karakterimizin istediğimiz gibi vurmasını sağlayabileceğiz.

The-Bella-Twins-wwe-divas-34183068-1284-722

Yeni ve Geliştirilmiş Sistemler: WWE 2K16 ile birlikte atakları engellediğimiz sistem tamamen değişiyor. Artık düşmandan gelen atakları sonsuza kadar engelleyemeyeceğiz. Belli bir hakkımız olacak ve biz her bu hakkımızı kullandığımızda, yeni bir hak yavaş yavaş dolmaya başlayacak. Tabii bu dediklerim oyundaki basit engellemeler için geçerli. Bitirici hareketler gibi büyük saldırıları engellenmek biraz daha zor olacak fakat engelleme karşılığında bizlere verilen ödül de artacak. WWE 2K16 ile pin sistemi de değişiyor. Değişen pin sistemi ile bağımsız bir mini oyun halini alan bu sistem karşımıza farklı pin tarzlarını ve pin sonlarında verilen yeni reaksiyonları da çıkartıyor. Pin sisteminde eğer karakterimiz 2.9 gibi bir oran ile düşmanını pin edemezse hakeme saldırabiliyor. Tabii farklı reaksiyonlar da gösterebiliyor. Ayrıca yeni pin sistemi ile artık çevre detaylarını kendi avantajımız için kullanabileceğiz. Mesela düşmanı, ring iplerine tutunarak pin edebileceğiz fakat bunu hakem görürse doğal olarak pin saymayacak. Ayrıca ring iplerine yakın bir yerde düşmanımızı pin ederken, düşmanımız ayağını iplere uzatabiliyor. Tabii bunu da hakemin görmeme ihtimali bulunuyor. Aynı şekilde siz de ayağınızı iplere uzatıp, pini geçersiz saydırmaya çalışabiliyorsunuz. Ayrıca WWE 2K16 ile birlikte dövüş başlarındaki güreş sistemi de çeşitleniyor. Artık birçok karakterin benzersiz tutuşları olabilecek. Bunun haricinde WWE 2K16’ya yepyeni bir sistem olan Working Holds geliyor. Bu sistem ile bir sonraki atağımızı düşünebileceğiz.

Daha Fazla Yeni ve Geliştirilmiş Sistem: WWE 2K16 ile düşmanların, hakemlerin ve menejerlerin de yapay zekası oldukça gelişecek. Her karakterin yapay zekası maç türüne göre değişebilirken, WWE 2K16’da artık menejerler daha aktif olacak. Hakemleri zaten bir önceki paragrafta belirtmiştik. WWE 2K16’ya yeni maç tipleri de eklenecek. Şimdilik yeni eklenecek maç tipleri sadece ladder, handicap ve tornado tag olarak biliniyor. Ayrıca artık karakterlerin girişlerinde yükleme ekranı görmeyeceğiz. Onun yerine seyircileri veya yorumcu ekibi görebileceğiz. Eğer istersek de karakterimizin girişini yarıda kesip, direkt olarak düşman karaktere saldırabileceğiz. Son olarak, oyundaki pes ettirme sistemi de büyük bir şekilde değişiyor ve pin sistemine biraz daha yakın bir hale getiriliyor.

Roman_Reigns_05202013ej_0020b-2-1024x728

Artık 3 Yorumcu: WWE 2K16 ile yorumcu kadrosuna John “Bradshaw” Layfield da katılıyor. Michael Cole ve Jerry “The King” Lawler yanında yer alacak olan JBL, sonunda oyuna yeni konuşmalar ve yorumlar getirebilecek.

Gelişmiş Grafikler: WWE 2K16 ile birlikte oyunun grafikleri de gelişiyor. WWE 2K16’da gelişmiş grafikler, izleyici reaksiyonları ve çeşitliliği, kıyafet fizikleri, saç fizikleri gibi sistemler olabildiğince gerçekçi gözükecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.