Erdem Türker (wpleesin) Kimdir?

Erdem Türker (wpleesin) Kimdir?

Merhabalar, bu yazımızda Beşiktaş League of Legends Akademi takımında ADC rolündeki E-Sporcu Erdem Türker namıdiğer wpleesin kimdir onu tanıyacağız.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

İsim-Soyisim, Nerelisiniz, Doğum Tarihiniz ve Eğitim Durumunuz hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

Erdem Türker, 22 Eylül 2000 Edirne Doğumluyum. 2019 yılında liseden mezun oldum ve bu yıl üniversite sınavına tekrar gireceğim.

Twitch’e nasıl başladınız, sizi buraya çeken neydi?

Çoğu yayıncıda olduğu gibi bende arkadaş ısrarı ile başladım ve 2015 yılında 15 yaşındayken en genç partnerlik alan kişiydim fakat zaman geçtikçe Twitch’te yaptığım içerikleri azaltıp espora yönelmek istedim Twitch benim için izleyicilerime öğretici bir yayın yapabileceğim ve takım bulmamı kolaylaştıracak güzel bir platformdu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Twitch dışında bir mesleğiniz var mı?

Twitch dışında şuanda Beşiktaş Akademi takımında ADC rolündeyim.

Twitch’de ilerlerseniz onu meslek olarak görür müsünüz yoksa sizin için hep eğlence mi?

Twitch benim için her zaman arka planda fakat espor ve yayıncılık ikisi aynı anda yürütülebilen işler şu anda Twitch’i meslek olarak görmem pek mümkün değil fakat ilerde espor işlerine ara verirsem düşünülebilecek seçenekler arasında.

Son olarak da ilerideki hedefleriniz nedir?

Şu anki hedeflerim ilk olarak oynadığım takıma şampiyonluğu sağlamaktır tabii ki fakat hedeflerimi büyütmek istersek her oyuncunun istediği gibi ülkemizi yurtdışında en iyi şekilde temsil etmek.

Instagram

 wpleesin Twitch

Twitter

Twitch Nedir?

Twitch ya da Twitch.tv, elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu.Haziran 2011’de Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur. Justin.tv girişimi olarak oyunlarla alakalı içerikleri yayımlamaya başlamıştır. Her ay 43 milyondan daha fazla izleyiciye hizmet vermektedir. Ortalama izlenme süresi ise 1,5 saattir. Şubat 2014’te ABD’de internet trafiğinin en büyük dördüncü kaynağı olarak belirlenmiştir. Eylül 2014 yılında Twitch, Amazon tarafından 970 Milyon $ karşılığında satın alınmıştır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.