World War Z oyunu ile ilgili yeni detaylar geldi

World War Z oyunu ile ilgili yeni detaylar geldi

1000 tane zombinin üzerinize geldiğini bir hayal edin.

World War Z, ne filmdi ama değil mi? Neredeyse her sahnesinde heyecan uyandıran, başrolü Brad Pitt tarafından üstlenilen World War Z filmini izleyenler, özellikle Kudüs sahnelerini unutamıyorlardır. Bu vahşi zombi akınları fikri daha önce kısmen denenmesine rağmen, filmin gösteriminden sonra bir çok video oyununa ilham kaynağı olmuştu. Filmin yapımcısı Paramount Pictures ve Saber Interactive de birleşip, biz neden yapmıyoruz bu işi diyerek kolları sıvamışlardı. Şimdi ise Aralık 2017 tarihinde geliştirildiği açıklanan World War Z video oyunu için yeni detaylar geldi. Bakalım, zombilerle dolu bir dünyada neler yapabileceğiz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

World War Z video oyunu ile ilgili yeni detaylar geldi

World War Z video oyunu ile 1000 kişilik zombi gruplarına karşı savaşacağız.

Oyunun geliştiricisi Saber Interactive’in CEO’su Matthew Karch ile İngiltere PlayStation Dergisi’nin Nisan 2018 sayısı için bir röportaj gerçekleştirildi. Bu röportaj vasıtasıyla da şimdiye kadar pek bilgi verilmeyen video oyunu için pek çok detay gün yüzüne çıktı. Açıklamaların en temelinden başlayacak olursak; oyunun oynanış kamera açısının üçüncü kişi olarak tasarlandığını söyleyebiliriz. Yani bizleri; izlediğimiz her videosunda, bu oyunun filmini aklımıza getiren Days Gone oyunuyla aynı kamera açısına sahip bir oyun bekliyor.

World War Z video oyunu, tek kişilik veya çevrim içi çoklu oyunculu olarak oynanabilecek. Matthew Karch; filmdeki hissi verebilmek adına çok uğraştıklarını belirtirken, oyunculara mümkün olan en iyi deneyimi sunmak, beraberce keyifli vakit geçirmelerini sağlamak istediklerini ekliyor. Geliştirdikleri video oyununun eşi benzeri olmadığının altını çizen Saber Interactive CEO’su, gruplar halinde gelen zombilerin sayısının 1000 kişiye kadar ulaşabileceği bilgisini de veriyor.

Oyundaki önemli unsurlardan birisinin de filmdeki gibi, çok sayıda zombinin aynı anda saldırması olduğu belirtiliyor röportajda. Buradaki açıklamalara bakıldığında önemli bir husus daha göze çarpıyor. Oyunda üzerimize gelecek zombiler aynı hareketleri tekrarlamayacaklar, yani üzerimize doğru sadece koşan, birebir aynı hareketlerle saldıran zombilerle karşılaşmayacağız. Zombilerin hareketleri, algoritmik bir sistemle, farklı biçimde oluşacak, duruma göre, farklı tepkiler göreceğiz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

World War Z video oyunu ile ilgili yeni detaylar geldi

World War Z video oyunundaki amacımız, benzer çoğu oyunda olduğu gibi hayatta kalmak ve belirtilen karakterleri korumak olacak. Filmden hatırlayacağımız mekanların da oyunun çıkışında hazır olacağı belirtiliyor. Bu mekanları da hatırlatalım; New York, Moskova, Kudüs ve Kore’deki hava alanı oyunda bulunacak. Ayrıca Saber Interactive’in CEO’su Matthew Karch tarafından, oyunun çıkışından sonra yeni haritaların da oyuna ekleneceği bilgisi veriliyor.

Filmdeki heyecanı PC veya oyun konsollarında yaşamak isteyenler için bir uyarı daha geliyor Matthew Karch tarafından. Açıklamalar göre, filmde düşmandan kaçmanın ana amaç olduğu belirtilirken, video oyununda zombilerle savaşmak zorunda kalacağız. Bu savaşlar esnasında çevre ile de etkileşim içerisinde olacağımızı ekleyelim. Örneğin, zombiler geçerken araçlar patlatılabilecek ya da yollara engel olması için çeşitli yapılar yıkılabilecek. Ayrıca oyunda çitler, mayınları, dikenli teller ve taretler yerleştirilebilecek. World War Z video oyununun 2018 senesinde çıkması planlanıyor ama net bir tarih henüz verilmedi.


World War Z
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.