Windows 10, yepyeni tasarımıyla işletim sisteminin geleceğini sunuyor

Windows 10, yepyeni tasarımıyla işletim sisteminin geleceğini sunuyor

Windows 10, gelecekte bu şekilde görünecek.

Yıllar geçtikçe ve teknoloji geliştikçe, aynı zamanda tasarım faktörleri ve ilgi çeken unsurlar da değişiyor. Microsoft, Windows 8 işletim sistemiyle birlikte bir kapıyı kapatıp diğerini açarak bizlere Metro arayüzünü sunmuştu. Şimdi ise Metro’nun devri de sona erdi ve Windows 10 yepyeni bir tasarım ile 2017 senesinin sonlarına doğru karşımızda olacak. Build 2017 konferansında tanıtılan “Fluent Design“, göze oldukça hoş gelen bir tasarım ile; işletim sisteminin yeni görüntüsünün arkasındaki sistem oluyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Windows 10

Eylül ayında kullanıcılarla buluşacak olan Sonbahar Creators Güncellemesi, büyük bir yeniliği beraberinde getiriyor. Windows 10 işletim sisteminin tasarımı, “Fluent Design” ile baştan aşağı değişiyor. Google’ın her yerde kullandığı Materyal Tasarım’dan esinlenilen bu stil, kullanıcılar tarafından oldukça beğenilecek gibi duruyor. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre, geliştirilmiş ve yenilenmiş tasarım sayesinde kullanıcıların daha çok ilgisini çeken programlar oluşturmaları kolaylaşıyor. Bu yeni arayüz tasarımının Xbox konsollar tarafından da kullanılabileceğini daha önce belirtmiştik.

Tasarım ilkeleri de Microsoft tarafından açıklanmış durumda, dilerseniz bunlara da bakalım. Yeni Windows 10, çok daha hafif ve derinlikli bir yapıda olacak. Bu sayede gözünüz yorulmayacak ve neyin nerede olduğunu daha rahat bir şekilde anlayacaksınız. Ayrıca tasarımda hareket eden ögeler bulunacak, bu sayede neyin nereye ait olduğunu anlamak kolaylaşacak. Bütün bunların yanı sıra yeni Windows 10 tasarımında Materyal Tasarım etkilerini de rahatlıkla gözlemleyebileceğiz. Ayrıca “Fluent Design” ile birlikte üç boyutlu ve iki boyutlu ögelerin, birbirleriyle yan yana kullanıldığını ve uyum içerisinde olduklarını göreceğiz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Windows 10

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.