Windows 10 oyun modu, 6 işlemci temelli oyunda test edildi

Windows 10 oyun modu, 6 işlemci temelli oyunda test edildi

Sonuçlar mı? Biraz rezil.

Windows 10 – Creators Güncellemesi artık birçok oyuncunun bilgisayarında kurulu. Bu güncellemeyi bilgisayarına kuran oyuncular da, oldukça heyecanlıydı çünkü bu güncelleme, sistemlerimize yepyeni bir özelliği getiriyordu: Oyun modu. Bu bahsettiğimiz oyun modu sayesinde, Windows 10 üzerinde oyun oynarken daha iyi FPS değerleri alabiliyorduk. En azından Microsoft bu şekilde tanıtmıştı bizlere bu modu.

Windows 10 oyun modu, 6 işlemci temelli oyunda test edildi

Creators Güncellemesi henüz herkese sunulmadan önce bir alfa ve beta süreci geçirilmişti. Bu süreçler içerisinde de oyun modu bulunuyordu. Oyun modunu bu süreçlerde test eden oyuncular, hiç başarılı performans alamadıklarını rapor etmişti. Bizler de, “Beta olduğu için öyledir. Güncelleme herkese sunulduğu zaman mutlaka gözle görülür bir performans artışı görülecektir.” demiştik. Fakat dediğimiz gibi olmadı.

DSOGaming ekibi, Windows 10 oyun modu özelliğini 6 işlemci temelli oyunda test etti ve sonuçlarını internet siteleri üzerinden açıkladı. Bazı haberlerimizde kaynak olarak kullandığımız DSOGaming, test yaparken hız aşırtma işlemi geçirmiş bir Intel i7 4930K işlemci, 8GB RAM, NVIDIA GTX 980Ti ve Windows 10 64-bit kullandı. NVIDIA sürücüleri ise tabii ki günceldi. Test edilen oyunlar ise Styx: Shards of Darkness, Total War: WARHAMMER, Sid Meier’s Civilization VI, Space Hulk: Deathwing, Mafia III ve Forza Horizon 3 idi. Tüm bu oyunlar, 1080p çözünürlükte, en yüksek grafik ayarlarında test edildi.

Sizlerin de haberimizin başındaki görselden görebileceği gibi, ortalama olarak bu oyun modu en fazla 1 FPS iyileştirebiliyor ki bu iyileştirme de bazen birkaç FPS düşürebiliyor. Açıkçası bu performans bizleri inanılmaz derecede şaşırttı. Çünkü Microsoft, bu Windows 10 oyun modu hakkında çok güzel duyurular yapıp, bilgiler vermişti. Sonucunda ise hiçbir şey göremedik ve hayal kırıklığına uğradık.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, “Yeni Windows 10 oyun modu nasıl kullanılır? Nasıl çalışır? Ne işe yarar?” başlıklı yazımıza ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın