Windows 10, beklentilerin altında!

Windows 10, beklentilerin altında!

1 yılı devirmeye hazırlanan Windows 10, bakalım ne durumda?

29 Temmuz 2016‘ya az kalmışken, bir yılı devirmeye hazırlanan Windows 10‘un durumu pek iç açıcı görünmüyor. Microsoft yeni yılını kutlamaya hazırlanan yeni işletim sisteminin beklentilerin altında kaldığını duyurdu. Microsoft, başarısızlığın tek bir sebebi olmadığını da belirtti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

windows

Başarısızlığın önde gelen sebeplerinin sistem gereksinimlerini karşılayamamak, geç gelen güncellemeler ve kullanıcıların beklentilerini tam olarak anlayamamak olarak açıklayan Microsoft, 350 milyon kişiye ulaştıklarını da belirtti. Windows 10‘un ulaştığı kişi sayısı, hedeflenen 1 milyarın çok altında. Gerçi 2015 yılı PC pazarının daralmakta olduğu bir yıl oldu. Bu yüzden şirketi fazla suçlamanın insafsızlık olduğu kanaatindeyiz.

Windows 10‘un DirectX 12 gibi sadece kendine özgü birimleri bulunmasına rağmen, oyuncuların azımsanmayacak bir bölümünün hala Windows 7 kullandığı da bir sır değil. Vulkan‘ın git gide güçlendiği şu günlerde DirectX 12‘ye güvenmek ne derece mantıklı o da tartışılır. Yani anlaşılan Windows 10 ilk başlarda hızlı bir çıkış yakalamış olsa da hala alması gereken ciddi bir yol var. Kaldı ki 29 Temmuz 2016‘dan sonra işletim sistemi ücretli olacağından geçişler iyice azalacaktır. Bu sebeple Microsoft yeni şeyler yapmazsa, hedeflerinin tutması iyice zorlaşacaktır. Microsoft‘a bir sonraki yıl için bol şans dilerken, sistemini güncellemek isteyenler için sınırlı zaman kaldığını da belirtelim.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.