Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands Rehberi – Toplanabilir Ögeleri Bulma

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands Rehberi – Toplanabilir Ögeleri Bulma

Silahlar, silah parçaları ve özel dosyalar gibi birçok toplanabilir öge, oyunda sizi bekliyor.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands, oynanış açısından barındırdığı birçok içeriği sayesinde birçok rehberimize konu olmuş ve konu olmaya da devam etmekte olan bir yapım. 7 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirdiği çıkışından sonra, her ne kadar optimizasyon açısından hoş gelmese de, oynanış açısından sunmuş olduğu içerikleri sayesinde bu eksikliği biraz olsun görmezden gelmek mümkün. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands’in bu rehberimize konu olmasının sebebi ise, oyun içi içeriklerinden olan toplanabilir ögeleri bulma mevzusu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands2017-3-10-13-45-51

Toplanabilir ögeler neler?

Oyundaki toplanabilir ögeleri sıralamak gerekirse eğer ilaçlar, yiyecek, benzin ve iletişim araçları olmak üzere yetenek geliştirmek için kullanacağımız kaynaklar, patron savaşlarından sonra elde edeceğimiz 30 adet silahın dışında oyun içerisinde açılıp kullanılabilir olan 50 adet silah, yetenek puanları, ana hikayeyi de, yan görevleri de yönlendiren toplanabilir bilgilerden söz edebiliriz. İlk önce kaynak bulma mevzusundan bahsedelim. Kaynak bulmak aslında çok da zor değil, fakat ilerleyen seviyelerde, yeteneklerin seviyesi arttıkça daha fazla yetenek puanı ve kaynak istemesi, özellikle kaynak kısmını en önemli mevzulardan biri yapıyor. Kaynak toplamak için, tecrübe puanı kazanmak veya görev yapmak amacıyla girdiğiniz bölgelerde, etrafı kolaçan ederek sağ altta bulunan küçük haritada beliren yeşil simgelere yaklaşıp, karanlıkta da, ışıkta da parlayan kaynaklara yaklaşıp klavyenizin, e tuşuna basarak, 50, 100, 250 gibi kaynak barındıran varili, kutuyu ya da karşınızdaki her ne ise onu ele geçirmeniz yeterli. Aslında, tam olarak yeterli sayılmaz, fakat oyunun yan görevler ile size yetiştirmeye çalıştığı kaynaklar açısından büyük faydası dokunacaktır. Yan görevlerden ise gerçekten büyük miktarlarda kaynak elde ediliyor. Uçak kaçırarak, konvoy durdurarak veya verilen görev her ne ise onu gerçekleştirerek, kolayca 2000’den başlayıp 5000’leri gören kaynak miktarlarına ulaşmanız mümkün.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Yeni girdiğiniz bir bölgede, haritada küçük i harfi simgeli noktalar fark edebilirsiniz. Bu noktalara ulaşarak elde edeceğiniz dokümanlar, kıracağınız bilgisayar veya yakalayıp konuşturacağınız insanlardan, silah yerleri, kaynak yerleri, isyancı güçlere güç katacak ve oyuncular için oynanış açısından büyük katkılar sağlayacak yan görevler, yetenek puanları ve nice toplanabilir içerik konusunda nokta atışı yerleri öğrenebilirsiniz. Bu bilgileri elde ettikten sonra, oyun içerisinde gerçekten çok güçlü silahları veya silah parçalarını toplayarak kendi oyun tarzınıza göre ayarlayabilir ve ilerledikçe sıkıldığınız aynı silahlardan kurtulabilirsiniz. İlk yetenekler her ne kadar sadece 1’er yetenek puanını gereksinim olarak gösterse de, oyunda ilerledikçe giderek 3, 4, 5 gibi yetenek puanı gereksinimi rakamları ile de karşılaşıyoruz. Elbette sadece seviye atlamak yetmiyor, aynı zamanda bir şekilde ele geçirmiş olduğunuz yerlerden yetenek puanlarını da toplamanız gerekiyor. Yerini öğrendiğiniz yetenek puanlarını topladığınızda, 1, 3, 5 adet gibi muhtemelen toplanılan bölgelerin zorluğuna göre ayarlanmış olan yetenek puanı elde etmeniz mümkün.

Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands2017-3-10-13-44-47

Toplanabilir isyancı güçleri yetenekleri

Önceki rehberlerimizden biri olan birlikler hakkında bilgi verdiğimiz buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz rehberimizde, en yakın dostumuz sayabileceğimiz Kataris 26 ya da isyancı güçler olarak bilinen cepheden söz etmiştik. Oyun esnasında bu cepheden yardım almak gibi bir imkanımız da bulunuyor. Fakat, bu yardım alma yeteneklerini kullanabilmek için, belli başlı kolay yan görevleri halletmemiz isteniyor. Hemen, bu görevlerin gerçekten çok basit olduğuna tekrardan değinelim. Belli bir noktayı savunmak, belli süre içerisinde belirtilen yerlere ulaşmak kadar basit olan görevler sayesinde, isyancı güçlerin bizlere sunmuş olduğu yetenekleri toplayabilir, hatta güçlendirebiliriz bile.

Toplanabilir ana görev dosyaları

Bunlar dışında, oyunda ana görevleri devam ettirebilmek için bilgi toplamak gerekiyor. Bu gerekli bilgiler ise, girmiş olduğunuz harita bölgesinde, dikkat çekici sarı dosya simgesi bulunan yerlerden elde ediliyor. Genel olarak pek de zor değil bu dosyaları toplamak, fakat siz yine de önlemlerinizi alın. Dosyaları topladıktan sonra, her elde edilen bilgi ile o bölgedeki ana hikaye görevleri açılıyor ve bu sayede de oyunun hikayesine devam edebiliyorsunuz. Bu görevler aracılığıyla da, bölgedeki Santa Blanca Cartel patronlarını alt ederek, isyancı güçlerin amaçlarına ulaşması açısından büyük katkılar sağlıyorsunuz. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands’de keşfedilmesi gereken dokümanlar da bulunuyor. Bunlar ise, girdiğiniz bölgeyi keşfettiğiniz anda, haritanızda bir sayfa simgesi ile beliriyor.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands hakkında daha fazla önemli bilgiye, rehberlere, ipuçlarına ve çok daha fazlasına ulaşmak isterseniz, buraya tıklayınız. Ayrıca, eğer oyunu satın almak isterseniz, Aral üzerinden buraya tıklayarak satın almayı deneyebilirsiniz.

Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands2017-3-9-18-40-34

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.