WhatsApp, yeni bir başarı daha elde etti

WhatsApp, yeni bir başarı daha elde etti

1.5 milyarlık aktif kullanıcıdan biri olduğumuzdan bahsetmiş miydik?

Günümüzde, iletişim denildiği anda akla gelen ilk uygulamalardan bir tanesi WhatsApp, bildiğiniz üzere. Mesajlaşma ve görüşme konusunda, kullanıcılarına müthiş kolaylıklar sağlayan uygulama, geçtiğimiz 2017 yılında bir başarıya daha imza atmayı başardı. Facebook bünyesinde bulunan uygulama, her ne kadar birçok alternatife sahip olsa da, dudak uçuklatacak bir aktif kullanıcı sayısı ile, başarı listesine bir yenisini daha ekledi.

WhatsApp, yeni bir başarıya daha imza attı

Mesajlaşma ve konuşma için, sadece internet harcıyor olması sebebiyle kullanıcıların tercihi olan uygulama, 2017 yılının son çeyreğinde, 1.5 milyar kullanıcı kilometre taşına da ulaşarak, zirveleri dize getirmeyi başardı. Bu bilgiyi ise, Facebook CEO‘su olan Mark Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde verdi. Bahsini etmiş olduğumuz rakamlar, elbette anlık değil. Yani, sonuçta aynı anda o kadar kişinin WhatsApp‘ı kullanıyor olmasını bekleyemeyiz. Zaten dünya üzerinde 7.6 milyar civarlarında insan varken, bütün insanlığın 5’te 1’inin bu uygulamaya aynı anda girmesi, bayağı bir uçuk bir durum.

Facebook’un CEO koltuğunda oturan Mark Zuckerberg tarafından verilen rakamlar, uygulamanın aylık aktif kullanıcı sayısını bizlere sunuyor. Her ne kadar aylık bile olsa, fazlasıyla dudak uçuklatıcı rakamlar olduğunu söylemek mümkün. 1.5 milyar kullanıcının internet üzerinden mesajlaşmasına olanak sağlamak, gerçek bir başarım olarak gösterilebilir. WhatsApp uygulaması, aynı zamanda günlük olarak 300 milyon civarı aktif kullanıcıya da ev sahipliği yapıyor. Durum böyle olunca da, aylık 1.5 milyarlık aktif kullanıcı kilometre taşı çok da uzak bir rakam gibi görünmüyor şirket için.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın