Watch Dogs Ön İnceleme

Watch Dogs Ön İnceleme

"Hack" kavramını Open-World ile buluşturan Watch Dogs'a biraz göz gezdirdik.

Adı anılası oyun şirketlerinden Ubisoft‘un büyük bir titizlikle üstünde durduğu Watch Dogs, gerek yapısı gerek de konusu ile bizi bugüne kadar oynadığımız oyunlar arasında ayrı bir yere sahip olmaya hazırlanıyor.

watch-dogs-logo11Open-World oyunu olarak Watch Dogs‘un kısaca temel yapısı “Hack” dediğimiz şeyden oluşuyor. Düşünsenize, Dünyada ki tüm elektronik nesneleri tek tuşla kontrol ettiğinizi, ne kadar havalı değil mi? Yeni nesil konsollarla beraber gelecek olan oyun; PS4, PS3, Xbox One ve Xbox360‘ın dışında Wii U içinde boy gösterecek.

Aiden Pearce

Ana karakterimiz olan Aiden Pearce, açıklanan bilgilere ve yayımlanan videolara göre “Hack” dediğimiz işi fazlasıyla seven biri öyle ki şehirde ki yaşamını da elinde bulundurduğu bir telefonla sağlıyor. Biz ne kadar telefonu basit tabir etsek de, Pearce için o bir ultra-tekno oyuncaktan başka bir şey değil. Elindeki oyuncağıyla şehirdeki tüm elektronik sistemlere girerek ister trafik ile oynar ister yolda geçen bir kişinin bilgilerine bakar isterse de ATM’den içinde bulunduğu miktarda para alırsınız.

aiden_pearce_by_high_kun-d651l88Aslında başta bu söylediklerimiz size zevkli gelse de yapacağımız görevler de paçamızı kurtarmak için iyi bir yol. Çünkü oyunda ki tüm görevler tek bir yoldan bitmiyor. Bitimini siz kendiniz belirliyorsunuz. İşte bu yüzden paçamızı kurtarmamız için cidden  çok işe yarıyor. Kahramanımız aslında sadece teknolojik bölümde yetenekli değil, yakın dövüş ve atlama, zıplama gibi hareketleri de profesyonel bir şekilde yapıyor. (Bu her ne kadar size bağlı olsa da.)

Yorumlar (4)

Bir Cevap Yazın

 1. Anonim dedi ki:

  Trailerda gördüklerimizi dile getirmişsiniz ön inceleme adı altında. Üzerine hiçbir şey koymadan. Olmamış.

 2. Anonim dedi ki:

  katılıyorum

 3. Anonim dedi ki:

  bişey sorucam oyun daha beli olmadı ama oyunun sonunda oyun devam edermi yok sa oyun sadece görevlimi?

 4. altairinzevcesi dedi ki:

  64 bit işletim sistemine sahip değilseniz ram en az 6 gb değilse, bi sürahi soğuk su içmeniz gereken oyundur. ubisoft’ an beklendiği gibi güzel görünüyor. balon olduğunu düşünmüyroum. filmi falan da çok hoş olur gibi geliyor. çıksın bakalım.