Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.11.2020

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Watch Dogs Legion çıkış yaptı. Dahası da, Ubisoft ekibi Xbox Series X üzerindeki ışın izleme teknolojisinin nasıl görüneceğini de gösterdi. Bu haberimize konuk olan video ise, Watch Dogs Legion ile sunulan ışın izleme teknolojisinin Xbox Series X ile NVIDIA GeForce RTX 3080 arasındaki karşılaştırmayı gözler önüne seriyor.

Watch Dogs Legion Xbox Series X ile RTX 3080 ışın izleme karşılaştırması yapıldı

Elbette Xbox Series X’in görüntüleri işleme uğramış olduğu için tam olarak çizim mesafesi ve gölge kalitesini tam karşılaştırmak mümkün değil. Fakat, bunun yerine başka şeyler yapmak mümkün. Görünüşe göre Xbox Series X orta ayarlarda ışın izleme özelliklerini açmış durumda. Xbox Series X üzerinde daha bulanık görünüyor.

45. saniyede, Xbox Series X için paylaşılan videoda yol levhası üzerindeki yansımanın olmadığını görebiliyorsunuz. Fakat PC tarafında bu yansıma mevcut. Aynı şeyi 2. dakika, 29. saniyede de görmek mümkün. Paylaştığımız videodaki görüntüler, Xbox Series X üzerinde, PC’nin Medium ışın izleme ayarlarının açık olduğu görülüyor. Dahası da, çözünürlük 4K fakat bu gerçek değil, dinamik 4K çözünürlük olarak sunuluyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.