Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 22.02.2021

Watch Dogs Legion, yakın zamanda çıkmış olan ve beğendiğimiz bir yapım. Daha önceden Watch Dogs Legion için bir inceleme yazısı yayımlamıştık. Henüz göz gezdirmediyseniz, buraya tıklayarak göz gezdirmenizi kesinlikle tavsiye ederim. Yakın bir tarihte de Watch Dogs Legion multiplayer modunu denemiştik ve şimdi de bu yazımızda sizlerle çevrim içi modun neler sunduğunu paylaşacağım.

Watch Dogs Legion multiplayer modu nasıl?

Watch Dogs Legion multiplayer modu neler sunuyor?

Genel olarak Watch Dogs Legion multiplayer modunun nasıl bir oynanış sunduğundan bahsetmek gerekirse, tek başınıza bile oynayabileceğiniz görevler olduğundan söz etmekle başlamak isterim bu konuya. Oyunun eşli oyun modunda bile tek başınıza yapabileceğiniz görevler ve aktiviteler mevcut. Bu sayede tecrübe puanları kazanabiliyorsunuz arkadaşınız yoksa dahi. Tabii, arkadaşınız varsa, olay daha eğlenceli bir hal alıyor.

Öncelikle, en sevdiğimiz şeylerden bahsedeyim. Spiderbot Arena adı verilen bir mod var ve PvP odaklı bir mod. Ben, normalde PvP seven biri değilim. Olabildiğince PvE takılmayı seviyorum fakat çok gariptir ki, gerçekten en çok eğlendiğim mod bu oldu. Avuç içi kadar bir arenada, 2 ila 4 kişi, arkadaşlarla kapışmak efsane eğlenceli bir olaydı benim için. Etrafta çıkan silah geliştirmelerini alarak, silaha bağlı olarak oynamak, hızlı davranmak ve sürekli arayışta olmak güzel bir tecrübeydi.

Co-Op yani eşli oyun da bir o kadar garip geldi. Bunun en büyük sebebi de, düşmanların güç ayarlarının çok dengesiz olması. Bazen cidden mermi süngerine ateş ediyormuş gibi hissettim oynarken. Dahası da, 3 kişiyseniz bile bu eşli oyun modlarını tamamlayamama ihtimaliniz de yüksek. Çünkü, en azından tecrübe ettiğim kadarıyla, düşmanlar 4 kişiye göre ayarlı. Buna zamanla denge getirilirse efsane olabileceğine inanıyorum.

Leader of the Pack adındaki eşli oyun modu, 4 kişinin ciddi ciddi çalışmasını gerektiriyor. 5 tane birbirine bağlı görevden oluşuyor ve bunlar da oyun sonu içerikler genel olarak. Zorlu bir görev olduğunun altını özellikle çizmem gerek. Oyuncuların birbirleri ile stratejik olarak anlaşması, ona göre davranması ve çok dikkatli olması gerekiyor. Dahası da, bu tarz görevleri ve aktiviteleri tamamladıkça tecrübe puanları kazanıyor ve bu sayede seviye atlıyoruz. Seviye atlayarak özel kozmetik eşyaları ve nüfuz puanları kazanabiliyor, bu sayede yeni elemanlar alabiliyor ve onları geliştirebiliyoruz.

Watch Dogs Legion multiplayer modu nasıl?

Watch Dogs Legion çok oyunculu modunu toparlarsak

Oynarken elbette birtakım hatalarla karşılaştım fakat bunlar çözülmeyecek dert değil. O yüzden hesaba katmayacağım bile. Performans olarak, ana oyundaki performanstan farklı bir şey olmadı, ekstradan zorlanmadı PC. Genel olarak, arkadaşlarınız varsa ve bir şeyler yapmak istiyorsanız, eğlenebileceğiniz aktiviteler mevcut. Tabii, sizi sinir edecek aktiviteler de oyunda yer alıyor. Bu çok oyuncu modu 9 Mart 2021 tarihinde bizlerle olacak.

9 Mart 2021’de gelecek olan çok oyunculu mod ile beraber, Season Pass sahipleri içi 2 adet tek oyunculu mod görevi de geliyor. Bunlardan bir tanesi Guardian Protocol adındaki, yapay zekanın insan kararlarını etkileyebilmesi ile alakalı bir hikaye görevi. Bir diğeri de, Not in Our Name adındaki, DedSec’in adını çalmaya çalışan gizli grubun hikaye görevi. Bütün bunlara ek olarak, Invasion PvP gibi yeni eşli oyun modları ve görevleri, ücretsiz karakterler gibi şeyler de oyuna bedava güncelleme olarak eklenecek. Yani, Ubisoft oyuncuların yüzünü güldürecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.