Watch Dogs 2’nin sürüş mekanikleri hakkında yeni açıklama geldi!

Watch Dogs 2’nin sürüş mekanikleri hakkında yeni açıklama geldi!

Geliştiriciler, yeni oyunun yeni sürüş mekaniklerini açıkladı.

Ubisoft tarafından geliştirilen Watch Dogs 2 hakkında birçok oyuncunun kötü düşünceleri bulunuyor. Bu düşüncelerin çoğu, Ubisoft’un oyunu grafiksel açıdan mahvedeceğini hakkında olsa da, oyunun sürüş mekaniklerinden korkan oyuncular da bulunuyor. İlk oyunun sürüş mekanikleri hatırlayacağınız gibi birçok oyuncu tarafından sevilmemişti ve bu yüzden Ubisoft yeni oyunda bu mekaniklerin değişeceğini belirtmişti. Şimdi ise bu konu hakkında yeni bir açıklama yapıldı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

wd2-1465858065099

Ubisoft’un geliştirici ekibinin verdiği bir röportaja göre ilk başta oyun için geliştirilmiş olan sürüş mekaniği bir simülasyonmuş. Fakat işin içine insanların bize ateş açması, bizim arabadan hack işlemleri yapmaya çalışmamız ve tüm bunlar gerçekleşirken simülasyon mekaniği ile arabanın kontrolünü sürekli kaybetmemiz, Ubisoft’un simülasyon fikrini değiştirmiş ve daha basit, eğlenceli, kolay anlaşılır bir mekanik koymuşlar. Watch Dogs 2’nin sürüş mekaniklerine yeni bir derinlik eklediklerini ve her aracın artık farklı bir his verdiğini belirten bu geliştiriciler, sürüş mekaniği üzerinde çalışmaya zaten oyunun ilk geliştirilme sürecinden itibaren başlamışlar.

İlk oyun ile Ubisoft’un başı sürüş dinamikleri ile çok ağrısa da, biz oldukça beğenmiştik. Evet, beğenen kesim oldukça azdı. Bu yüzden Ubisoft derin bir değişikliğe gitti ve şimdi oyunculardan gelecek olan geri bildirim için can atıyor. Bizler de bu sürüş dinamiğini 15 Kasım 2016 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında deneyebileceğiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.