Yeni Watch Dogs 2 güncellemesi, oyuna gizli bir görev ekledi

Yeni Watch Dogs 2 güncellemesi, oyuna gizli bir görev ekledi

Oyuncular şu an deli gibi bu görevi çözmeye çalışıyor.

Geçtiğimiz hafta Watch Dogs 2 bir güncelleme aldı. Oldukça büyük olan bu güncelleme, temelinde birçok hatayı düzeltmiş olsa da, bir sonraki ek paket için destek de eklemişti oyuna. En azından biz sadece bu kadarını biliyorduk. Çünkü oyuncular bu güncelleme ardından yeni ve gizemli şeyler keşfetmeye başladı oyun içerisinde. Bu gizemli şeylerden biri ise The Shuffler isimli gizli bir görev. İlk olarak Reddit üzerinde çıkan bazı muhabbetler, oyun içerisinde birçok farklı yapay zeka karakterin (NPC), telefonları ile değişik şekilde mesajlaşmaya başladığını belirtti. Daha doğrusu, bu mesajlaşma şablonlarına, yenileri eklenmişti. Bu şablonlarda ve oyun içerisindeki bazı diğer şeylerde, 4 genç kişiden bahsediliyordu. Bu 4 kişi, kendilerine Shuffler Avcısı diyordu ve hepsi de kaybolmuştu. Peki, ardından ne oldu?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Yeni Watch Dogs 2 güncellemesi, oyuna gizli bir görev ekledi

Tüm bunlar oyuncuların abartması veya Ubisoft tarafından oynanan ucuz bir oyun olarak düşünmeyin. Çünkü Reddit üzerinde bu gizli görevin sesi yüklemeye başladığı an, Ubisoft’un resmi Watch Dogs 2 Tumblr hesabı, The Shuffler tarafından ele geçirildi ve The Shuffler peşinde olan tüm Reddit kullanıcılarına seslenildi. Yani bu gizli görev, Ubisoft tarafından da onaylanmış oldu. Oyuncular da bu gizemin peşini bırakmadı tabii. Yaşaşan tüm bu şeylerden birkaç gün sonra, oyuncular, oyunun 4 farklı noktasında, sizlerin de yukarıdan görebileceği şeytani bir tasarım yakaladı. Bu 4 farklı yerde bulunan tasarım, kaybolan 4 genci temsil ediyordu. En azından oyuncular böyle düşünüyor. İşin en güzel yanı ise, bu tasarımların yanına gittiğiniz zaman gizemli seslerin oluşması ve bu tasarımlara telefon ile baktığınız zaman, karakterin bu tasarımlar hakkında konuşması, bilgi vermesi.

Peki, tüm bu yaşananlar ardından ne oldu? Henüz pek bir şey olmadı çünkü oyuncular şu an sıkışmış durumda ve Ubisoft cephesinden gelecek yeni bir ipucunu bekliyor. Bize soracak olursanız, Ubisoft tarafından eklenen bu gizemli görev, çok hoş bir detay. Bu sayede oyuncular hem diğer oyuncular ile iletişime geçiyor, oyun içinde birçok yeri araştırıyor, mesajlara bakıyor, radyoları dinliyor, hatta oyunun kodlarını araştırıyorlar. Bu şekilde, tekrar canlanan bir topluluğu görmek gerçekten hoş bir şey. Umuyoruz ki bu görev, önümüzdeki günlerde oyuna gelecek ek paketin arkasına saklanmış olmaz. Bunu düşünüyoruz çünkü karşımıza ne yazık ki Ubisoft var.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.