Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 25.08.2021

Gamescom 2021 Xbox etkinliğinde, inXile Entertainment tarafından, Wasteland 3 için The Cult of the Holy Detonation isimli ikinci genişleme paketi duyuruldu. Videoda paketin 5 Ekim tarihinde çıkacağı açıklandı. Bu seferki maceramızda ordu tarafından inşa edilen yeraltı tesisleri ve sığınaklarda gizlenen mutant kültüyle karşılaşacağız.

Wasteland 3 Cult of the Holy Detonation çıkış tarihi  5 Ekim 2021

Cheyenne Dağı askeri kompleksinin derinliklerinde yer alan burada mutant kültler, Kutsal Patlama isimli tanrıya tapıyorlar. Savaşan kültler, bu tanrıyı kimin onurlandırmasına izin verilmesi gerektiği konusunda farklı görüşlere sahipler. Asıl hedefleri "sunağa giden yolda kendimizi güçlendirmek" şeklinde kendilerini avutuyorlar. Genişleme paketinde yeni karakterler, düşmanlar, muharebe karşılaşmaları ve güçlü yeni silahlar, zırhlar bulunacak. Rangers ekibimiz, mevcut sıra tabanlı dövüşe "yaratıcı bir dönüş" getiren nesnel tabanlı karşılaşmalar ile dahil olacak. Burada ayrıca reaktörleri kapatmanız, havalandırma sistemlerini temizlemeniz ve harap askeri sığınaktaki mutantlara ve makinelere karşı savunma önlemleri almanız gerekecek. Yani yeni oynanış mekanikleri bizimle olacak.

Wasteland 3 Collorado Collection isimli yeni bir sürüm de çıkacak

Genişlemeyle birlikte oyunun PC, Xbox One ve PlayStation 4’te piyasada olacak olan Wasteland 3 Collorado Collection adlı yeni bir sürümü çıkacak. Yeni nesil konsollar için maalesef bir ses yok. Bu sürüm The Cult of the Holy Detonation ve The Battle of Steeltown‘ı içerecek. Ayrıca kar temalı bonus teçhizatıyla birlikte Colorado Survival Gear bonus eşya seti envanterimizde olacak. Ek olarak önceki tüm güncellemeler ve yamalar da dahil olacak. Wasteland 3 şuan Game Pass kütüphanesinde mevcut. Ek olarak Steam üzerinden satın alabilirsiniz. 219 TL gibi bir fiyattan satışta olduğu için Game Pass sizin için daha mantıklı gibi. Bunun yanında bugün Xbox etkinliğinde tanıtılan tüm oyunların Game Pass'e ekleneceğini unutmayın. Duyuru fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.