Warframe, beşinci doğum gününü kutluyor

Warframe, beşinci doğum gününü kutluyor

Toplam oynanış süresi, dudak uçuklatıyor.

Ücretsiz oyunlar arasında en kalitelileri hangileridir dersek, büyük ihtimalle Warframe oyununu da aralarında sayarız. PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında oynanabilen ücretsiz aksiyon oyunu Warframe, 5. doğum gününü kutlamaya hazırlanıyor. Savaş makinesi halindeki robotları yönettiğimiz oyunun 5. doğum gününün bazı etkinlikler ve eklentilerle zenginleşeceği belirtildi. Ayrıca oyuna dair, şimdiye kadar yayımlanmayan, ilginç istatistikler açıklandı. Bu istatistiklere bakıldığında, oyunun 5 yılda neler yaptığı, oyuncuları nasıl tutkuyla bağladığını görüp, takdir etmemek elde değil açıkçası.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Warframe, beşinci doğum gününü kutluyor

Warframe beşinci doğum günü partisi başlıyor.

Oyunun çıkışının 5. Yıl dönümü için hazırlanan sürprizlerden ilki; bir mikro internet sitesi. Warframe geliştirici ekibi Digital Extremes tarafından hazırlanan internet sitesi, bir anlamda oyunun hayranlarını birbirleriyle kaynaştırmayı amaçlayacak. Zaten, diğer doğum günü sürprizleri de bu mikro site vasıtasıyla gerçekleşecek. Oyunun hayranları, Digital Extremes tarafından hazırlanan site vasıtasıyla hediyeleri paylaşabilecek, oyun için geliştirici ekip tarafından hazırlanan ya da oyuncular tarafından paylaşılan videoları seyredebilecek ve oyun içi hediyeler alabilecekler. Kısaca doğum günü partisinin mekanı bu mikro site olacak.

Öte yandan, geliştirici ekip tarafından bazı ilgi çekici istatistiklerin paylaşıldığından bahsetmiştik. Paylaşılan verilere göre; Warframe oyununda oyuncular tarafından, ilk çıkışından itibaren 52.972.344 adet Warframes ve 234.766.197 adet silah üretilmiş durumda. Yine toplamda, oyundaki ilk bölüm sonu canavarı olan Captain Vor, 53.117.969 defa öldürüldü. En etkileyici veriye göre ise Warframe oyunu, her bir oyuncunun oynanış saati toplamında 136.747 yıl oynandı. Bu toplam oynanış süresi 49.912.765 gün veya 1.197.906.351 saat olarak da çevrilebilir. Gerçekten etkileyici rakamlar olduğunu söyleyebiliriz.

Oyunun Steam platformunda tüm zamanlarda en çok oynanan 10 oyun arasında yer aldığını da hatırlatalım. Böylesine şaşaalı bir geçmiş de göz alıcı bir doğum günü partisiyle kutlanması gerekir, değil mi? Yukarıda belirttiğimiz gibi, doğum günü etkinliklerinden faydalanmak için oyunun geliştiricisi Digital Extremes tarafından hazırlanan mikro siteye bir uğramanızı tavsiye ediyoruz. İyi ki doğdun Warframe diyerek, geliştirici ekibe ve oyunun hayranlarına güzel dileklerimizi sunalım. Oyunla henüz tanışmayan okurlarımız için ise oyuna PC, PlayStation 4, Xbox One platformlarından ücretsiz olarak erişebileceklerini, gezegenler arasında maceradan maceraya koşabileceklerini hatırlatalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Warframe
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.