Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.12.2018

Günümüzün Battle Royale türünün temsilcilerinden biri olarak gösterebileceğimiz PUBG isimli yapım, bildiğiniz üzere Vikendi adında yepyeni bir harita ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 19 Aralık 2018 tarihinde bizlere sunulacak olan yeni PUBG haritası, an itibari ile test sunucularında yerini aldı bile. Konsollar için ise Ocak 2019 ayı içerisinde çıkmaya hazırlanıyor olduğunun altını çizmekte fayda var tabii. Bu haberimize konuk olan Vikendi isimli PUBG haritası hakkında, uzun uzun röportaj yapıldı. PUBG ekibinin sanat yönetmeni olan Dave Curd, Eurogamer ekibi tarafından kendisine yöneltilen sorulara yanıt getirdi.

Dave Curd, PUBG için yolda olan Vikendi isimli harita hakkında bilgi verdi

Eurogamer tarafından yöneltilen, “PUBG haritaları arasında bunun en yaratıcı harita olduğunu söyleyebilir misiniz?” sorusuna, “Evet. PUBG’nin ne olup ne olmadığını belirlemeye çalışıyoruz. Çok ciddi, cesaret dolu bir hayatta kalma oyunu ama dünyada garip ve ilgi çekici şeyler bulunuyor. Yani, eski bir lunapark bölgesi yaptığımızda, fazlasıyla ilgi çekici ama yine de inanılabilir kalması için en uygun şekilde tasarlamaya çalışıyoruz. Fakat, ilgi çekici bölgeler konusunda daha önce hiç bu kadar ileri gitmemiştik.” diyerek yanıt verdi.

Eurogamer ile yapılan röportaj esnasında birkaç ilgi çekici noktaya da değinildi. Örneğin, “Yani, eğer yolda iz görürseniz civarlarda bir oyuncunun olduğunu biliyor olacaksınız? O yerden çok uzun süre önce geçmemiş olacaklar?” sorusuna, “Evet, oynanışın amacı bu. Kırık camlar, açık kapılar gibi eski PUBG özelliklerimizde, bunların ne zaman gerçekleştiğini bilemiyordunuz. Fakat bu izler sayesinde, izleri gördüğünüzde yakınlarda birilerinin olduğunu bileceksiniz.” diyerek yanıtladı.

Haberimize konuk olan Vikendi isimli bu yeni PUBG haritası hakkında, Dave Curd tarafından çok fazla bilgi verildi bu röportaj esnasında. Oyun içerisinde Vikendi haritasını denemeye sabırsızlanıyorsanız ve haritanın inceliklerini öğrenmek istiyorsanız kesinlikle röportajın tamamını gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Sizlere bahsetmekte olduğumuz röportajı okumak için ise buraya tıklayabilirsiniz. Tıkladığınızda, röportajın yapılmış olduğu sayfa sizleri karşılayacaktır. Bize de artık PUBG’nin yeni Vikendi isimli haritasını beklemek düşüyor. Bakalım, yeni harita ile birlikte bizleri ne gibi incelikler, ne tür yeni mekanikler bekliyor olacak?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.