Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 31.03.2018

Bir serimizin daha şimdilik sonuna geldik. Evet, elveda diyoruz çünkü video oyunları ile hatıra defteri serimiz en az 3 ay boyunca sizlerin karşısında olmayacak. Bunun sebebi ise yazımızın sizlerden beklediğimiz ilgiyi almamış olması. Bu yüzden yazımızı en az 3 ay boyunca dinlendirmeye karar verdik. Fakat merak etmeyin, 2018’in ikinci çeyreğinde yepyeni seriler ile karşınıza çıkacağız. Biliyoruz, internet aleminde ilginç bir şekilde kimse fikir sevmiyor ama arada, çok küçük bir topluluk var farklı farklı fikirleri okumaya cesaret edebilen. İşte biz o topluluğu bayağı seviyoruz. Bu yüzden yepyeni seriler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Şimdi ise isterseniz bu yazı serimizin amacına dönelim. Neler oynadık öyle ya?

Video oyunları ile hatıra defteri: Elveda (Bölüm 13)

Video oyunları ile hatıra defteri: Elveda

Geçirdiğim şu son birkaç hafta bayağı aksiyonlu idi benim için. Xbox One X aldım, Forza Motorsport 7 ve Forza Horizon 3 oyunlarına geri döndüm. Bir de bunların üzerine Sea of Thieves çıktı. O da yetmedi, geçen gün Batman: The Enemy Within’i bitirmeye karar verdim. Şimdi dilerseniz sıra bahsedeyim her şeyden. Önce Xbox One X. Sanırım 10. bölümde söylemiştim aklımda böyle bir şeyin olduğunu. Emin değilim. Fakat video oyunları ile hatıra defteri ile alakalı son bölümümü yayımladıktan birkaç gün sonra konsolu satın aldım. Kendime bir doğum günü hediyesi niteliğinde. Çünkü 27 Mart 2018 benim doğum günüm idi ve sanırım, bugüne kadar almış olduğum en iyi hediye de buydu. Çünkü konsoldan kesinlikle pişman olmadım.

Konsolu aldığım ilk birkaç gün deli gibi Forza Motorsport 7 ve Forza Horizon 3 oynadım. Yarış oyunlarına bayıldığımdan değil, bayağı başarılı oyunlardı ve özlemiştim. Fakat oynamaya başladıktan 1 gün sonra Forza Horizon 3 oyununu sildim ve yoluma Forza Motorsport 7 ile devam ettim. Çünkü diğer oyunda yapabileceğim pek bir şey kalmamıştı. Tabii ben o oyun ile Xbox One X üzerinde zaman geçirirken, PlayStation 4 Pro üzerinde de yeni oyunlara sahip oldum. Hatta bu sırada Assassin’s Creed Origins’i tamamen bitirdim ve konsolumdan sildim. Sanırım bu olay, benim bir önceki yazımdan sonra yaşandı. Emin değilim. Bayağı şey yaşadım bu hafta, aklımda doğru düzgün hiçbir şey kalmadı.

Assassin’s Creed Origins, Forza Motorsport 7 ve Forza Horizon 3 derken sonunda benim merakla beklediğim oyun çıktı. Bu oyun tabii ki Sea of Thieves. Birçok insan bu oyunu beğenmedi anladığım kadarıyla ama ben şu an bile oyunu beğenmekteyim. Yani, ilk gün hevesi değildi benimki. Muhtemelen birkaç ay daha beğenmeye devam ederim, ardından sıkılırım. Çünkü ben, “Grind” temelli video oyunlarından öyle çok hoşlanmıyorum. Sea of Thieves de öyle bir oyun fakat bu oyun ayrıca çok rahatlatıcı bir video oyunu. Bu yüzden kendisini hala bırakabilmiş değilim. Severek oynuyoruz efendim.

Video oyunları ile hatıra defteri: Elveda (Bölüm 13)

Keşke dönmeseydin Paradox Interactive.

Son birkaç günde Surviving Mars oyununa da sardım konsolumda. Oyun çıktıktan neden haftalar sonra sardım peki? Çünkü ben bu oyunu PlayStation 4 Pro için inceleme amaçlı olarak istemiştim. İlk iki günde cevap gelmeyince, herhalde vermiyorlar oyunu diye düşünmüştüm. Fakat sevgili Paradox Interactive, attığım elektronik postaya 2-3 hafta sonra cevap verince, bir anda sürpriz bir oyuna sahip oldum. O oyunu da sevdim sayılır. Yarın veya ondan sonraki günlerde mutlaka onun incelemesini de yayımlayacağım. Adamlar neredeyse 1 ay geç gönderdi oyunu ama olsun, biz inceleme yazımızı yine de yazalım. İşimiz sonuçta.

Son olarak bir de Batman: The Enemy Within oynadım. Bizleri uzun zamandır takip ediyorsanız, benim sıkı bir Telltale Games fanatiği olduğumu biliyorsunuzdur. Bilmiyorsanız da şu yazımı okuyabilirsiniz. Her neyse, Batman: The Enemy Within son zamanlarda oynadığım en iyi videolarından bir tanesi idi. Cuma günümü tamamen bu oyuna ayırdım, hatta herhangi bir içerik de üretmedim bu sırada Leadergamer için. Bayağı tüm günümü ayırdım yani. Çünkü oyunun final bölümü benim doğum günümde çıkmıştı. Daha yeni oturup, en baştan bitirme fırsatı bulabildim.

Bu hafta sonu ne yapıyorsunuz?

Bu hafta sonu ben muhtemelen Sea of Thieves, WWE 2K18 ve Surviving Mars oynayacağım. En çok Surviving Mars oynayacağım muhtemelen. Çünkü inceleme… Peki, siz bu hafta sonu neler yapacaksınız? Yorumlarınızı son kez bekliyor olacağız. Şimdilik video oyunları ile hatıra defteri serimize elveda diyoruz ama önümüzdeki haftadan itibaren de yepyeni seriler ile karşınızda olacağız. Umarım onları beğenirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.