Video oyunları ile hatıra defteri: Yakında ne oynadın? (Bölüm 12)

Video oyunları ile hatıra defteri: Yakında ne oynadın? (Bölüm 12)

Sizlerden haftasonu neler oynamayı planladığınızı paylaşmanızı bekliyoruz.

Video oyunları ile alakalı bir arkadaşımızla, o sırada hangi oyunları oynadığınız hakkında konuşmuşsunuzdur muhakkak. Şu oyun şöyle güzel, ağabey başından kalkamadım, oyunun şu sahnesinde şöyle bir sürprizle karşılaştık gibi muhabbetlere dahil olmuşuzdur. Şu sırada okumakta olduğunuz yazıların amacı da beraberce bu sohbeti gerçekleştirmekti fakat pek amacımıza ulaşamadık. Biz bol bol anlattık neler oynadığımızı ama sizler genellikle okumakla yetindiniz. Büyük ihtimalle Video oyunları ile hatıra defteri yazılarımız yakında sona erecek. Yazmaktan oldukça keyif aldığım bu serinin bitmesini istemiyorum ama yanıtlarınız gelmeden de amacına ulaşamıyor, dolayısıyla devam edemiyor. Eğer yazıyı buraya kadar okuduysanız, son günlerde hangi video oyunları oynadığınızı, hafta sonu için oynamayı planladıklarınızı yazarsanız çok sevineceğim. Belki bu yazı dizisinin devam etmesine katkınız olur. Ricamı ilettikten sonra sohbetimize geçelim isterseniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Video oyunları ile hatıra defteri Yakında ne oynadın?

Video oyunları ile hatıra defteri: Yakında ne oynadın?

Kafayı taktığım zaman, aradığım yanıtlara ulaşana kadar o işin peşini pek bırakmam. The Legend of Zelda: Breath of the Wild için dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyunu tanımlaması yapıldığında, dostlarımla duruma itiraz etmiştik. Henüz oyunu denemeden, böylesine büyük bir dereceye layık görülmesi, onlarca yıldır video oyunları oynayan bizleri rahatsız etmişti. Bir gün muhakkak bir Nintendo Switch edinip, bu oyunu deneyeceğim ve karar vereceğim demiştim kendi kendime. Daha önceki yazılarımda da bahsettiğim gibi The Legend of Zelda: Breath of the Wild ile geçen uzun sürenin ardından oyunun harika olduğuna ama dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyunu seçilmesinin biraz abartılı olduğu sonucunu çıkarttım.

Tabii ki bu benim şahsi görüşümdür. Bahsettiğim oyun için harika tanımlaması yapmama itiraz edecek olan okurlarımız da olacaktır, dünyanın en iyi oyunu olduğunda ısrar edecek olanlar da. Şu kısmı çok güzeldi ki Karaköy – Bostancı arasındaki 45 dakikalık vapur yolculuğumu çok eğlenceli hale getirdi. Bir çeşit ışınlanmayı keşfettim diyebilirim. Oyunun bazen açık dünyasının derinliği, bazen bulmacaların ve görevlerin başarılı tasarımları, zamanın nasıl geçtiğini unutturdu bana. Oyunu hâlâ bitiremedim, devam edeceğim. Bazen biraz sıkılmaya başladığım zamanlar da oluyor ama o koskocaman açık dünyada yapacak bir şeyleri bulabiliyorum. Kendime bir amaç belirlediğimde, zaman su gibi akıp gidiyor. İmkanınız olursa muhakkak deneyin derim.  Böylesine bir oyunun, yolculuk esnasında oynanabilmesi de odaklanmamız gereken asıl mucizeyi ortaya çıkarıyor.

Video oyunları ile hatıra defteri: Yakında ne oynadın?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Devil May Cry HD Collection da oynadım.

İki inceleme yazısı kaleme aldım geçtiğimiz günlerde. Bu iki oyun da beklemediğim ölçüde eğlenmemi sağladı. İncelemesini yaptığım video oyunlarından bir tanesi Devil May Cry HD Collection idi. İnceleme yazısında uzun uzadıya bahsettiğim gibi bazı eski oyunları kaçırdıysanız, yeniden elinize bir şekilde ulaşması harika oluyor. Özellikle benim gibi video oyunları dünyasına yön veren markaları sonradan değerlendirmeyi seviyorsanız, Devil May Cry HD Collection için biçilmiş kaftan tanımlamasını yapabilirim. Önceki nesil oyun konsollarına ihtiyaç duymadan, efsanevi serinin köklerine inebildim.

İnceleme sonrasında da daha yeni oyunlara sahipken, daha detaylı biçimde bu paketi oynamaktan kendimi alamadım. Grafikler tümden yenilenmemişti, yalnızca çözünürlükleri arttırılarak, ufak dokunuşlarda bulunulmuştu ama bu dokunuşlar bile oyunun eskiliğini unutturmaya yetiyordu. Pakette üç oyunun bulunması, bu oyunların çıkış tarihlerinin, bir oyun konsolunun ömrü boyunca yayılması, günümüze gelişin kısa bir özeti gibi gelecektir. Resident Evil ile Bayonetta oyunlarının birbirleriyle alakası olmadığını düşünenler için, aksiyon türündeki değişimin en güçlü örneği karşınızda olacaktır.

Video oyunları ile hatıra defteri Yakında ne oynadın?

Sırada Burnout Paradise Remastered var.

Diğer incelemesini yaptığım video oyunu ise Burnout Paradise Remastered idi. Eğlenceli olduğunu gayet net hatırlıyordum ama bu kadarın heyecanlanacağımı beklemiyordum açıkçası. Çok uzun süredir, oynadığım bir yarış oyununda aracın hızlanması, bu derece kalbimin çarpmasına neden olmamıştı. Hızlanma ve kontrolün sizden çıkış hissi, oyunun tüm keyif verici yapısıyla birleşince mükemmel oldu. Hâlâ boş kaldıkça, vakit buldukça, elim Burnout Paradise Remastered oyununa gidiyor, biraz oynayıp çıkıyorum. Grafiklerle fazla uğraşılmadığından yakınmıştım inceleme yazısında ama oyunu her açtığımda grafiklerin gözüme daha bir güzel geldiğini de ekleyeyim.

Çoğu oyuncunun, olmazsa olmazı bazı oyunlar vardır. Belki aylarca, belki de yıl boyunca o oyunu bir köşede tutar, ilk fırsatta oynar, diğer oyunlara sırayı sonra getiririz. Benim de olmazsa olmaz oyunum NBA 2K18 oldu 2018 senesi içerisinde. En sevdiğim oyun modu olan MyTeam ile Domination kısmının 3’te 2’sini tamamlamış bulunuyorum. Normal NBA takımlarını geçtikten sonra tarihten gelen NBA takımları kısmını da bitirdim. NBA 2K18 oyununda sıra; her takımın, tüm zamanlardaki en iyi oyuncularından oluşturduğu kadroları yenmeye geldi. İnternet takılmaları olmasa, çevrimiçi olarak da şansımı denemek istiyorum ama maçlar bir süre sonra oldukça yavaşlıyor. Unutmadan ekleyeyim, bu olmazsa olmazım olan oyunlardan bir diğeri olan FIFA 18 sırada duruyor ama onu oynayama vakit bulamadım.

Video oyunları ile hatıra defteri: Yakında ne oynadın?

Bu hafta sonu neler oynuyorsunuz?

Ben önümüzdeki günlerde oynadığım oyunlardan bahsettim ve hafta sonu hangi oyunu oynayacağıma sıra geldi. Biraz sürprizi bozmuş olacağım ama muhtemelen pazartesi öğlen saatlerinde kalkacak ambargonun ardından göreceğiniz bir inceleme yazısı için oynanacak bu oyun. İzlenimlerimi inceleme yazımda göreceğiniz oyunun ismi ise Far Cry 5. Oyunun son halini görmek ve Ubisoft tarafından nelerin değiştirildiğini test etmek için oldukça heyecanlıyım. Umarım, muhteşem bir açık dünya FPS oyunu karşımıza çıkarlar ve gönül rahatlığıyla uzun süre oynamaya devam ederiz.

Ben vazifemi yaptım; oynadığım oyunlardan ve hafta sonu oynayacağım oyundan bahsettim. Giriş kısmında belirttiğim gibi şimdi sıra sizde arkadaşlar. Bu sıralar neler oynuyorsunuz, nasıl izlenimler edindiniz, yakın zamanda oynamak istedikleriniz nelerdir, yorumlar kısmına dilediğiniz gibi yazabilirsiniz. Bir çeşit sohbet etmekle birlikte, sevdiğimiz bir değeri de birbirimizle paylaşmış oluruz. Hem unutmayın, hayat paylaşmakla güzelleşir. Herkese iyi eğlenceler diliyorum. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.