Video oyunları ile hatıra defteri: Yeni bir başlangıç (Bölüm 1)

Video oyunları ile hatıra defteri: Yeni bir başlangıç (Bölüm 1)

Peki, sizler bu hafta içi neler oynadınız? Hafta sonu neler oynamayı planlıyorsunuz? Yorumlarınızı mutlaka bekliyoruz.

Yeni bir yıla girdik. Şu an 2018 yılının ilk Cuma gününü yaşıyoruz. Yani, hafta sonuna giriyoruz. Bizler, Leadergamer olarak, bu hafta sonuna yeni bir seri ile giriyoruz. Zaten bizleri son 1 hafta içerisinde takip ettiyseniz, 2018 için hazırladığımız birkaç yeni içeriğe rastlamışsınızdır. Şimdi de o içeriklerin en düzenlisi ile karşınızdayız, video oyunları ile hatıra defteri. Bu serimizde, bir, duruma göre iki hafta içerisinde video oyunlarında neler yaşadığımızı sizlerle paylaşacağız. Ardından, aynısını da sizlerden bekleyeceğiz. Bu hafta neler oynadınız, hangi indirimlerden yararlandınız veya hafta sonu neler oynayacaksınız? Klasik oyuncu muhabbeti be kardeşim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Video oyunları ile hatıra defteri: Yeni bir başlangıç (Bölüm 1)

Video oyunları ile hatıra defteri: Yeni bir başlangıç

Bu yazıma direkt olarak 2018 senesinin ilk gününden başlamak istiyorum. Pazartesi gününden, bu güne kadar sadece 4-5 gün geçirmiş olsak da, aslında ben bayağı çeşitli oyunlar oynadım. Mesela, önce sahip olduğumuz PlayStation 4 Pro konsolunda Star Wars Battlefront II oynadım. Zaten bu oyunu birkaç haftadır oynuyordum fakat bu hafta son oldu. Çünkü oyundan sıkıldım ve Perşembe günü sildim. Call of Duty: WWII, Star Wars Battlefront II ve Fortnite gibi sürekli ateş ettiğimiz oyunlar artık beni pek eğlendirmiyor herhalde. Ha, Fortnite demişken, daha önce hiç Battle Royale oynamamış birisi olarak Çarşamba günü Fortnite’ı da indirim, Perşembe günü sildim. Gördüm ki Battle Royale hiç benlik değilmiş, teşekkür ederim.

Peki, benim o konsolda düzenli olarak oynadığım hiç mi oyun yok? Tabii ki var, hatta şu an konsolumda düzenli oynadığım tek bir oyun kaldı. O da WWE 2K18. Ne yazık ki bu oyunumu da bu hafta içerisinde pek sık oynayamadım. Hem Star Wars Battlefront II ve Fortnite oyunlarına zaman ayırmak istedim konsolda, hem de diğer platformlarda oynadığım birkaç başka oyun vardı. Umarım diğer haftalarda ilginç WWE 2K18 anılarım ile karşınıza çıkacağım.

Diğer platformlar da demişken, ortalama sayılabilecek bir dizüstü bilgisayara sahibim. Yani, Steam Kış İndirimleri beni de vurdu. Fakat bu sefer öyle çok oyun almadım. Zaten Steam’de sadece 1 oyun yüklüydü, o da Rocksmith 2014 Remastered idi. 2017 yılının son haftasında bu oyunun yanına nedendir bilmiyorum ama tüm ek içerikleri ile filan Deep Space Waifu ve Deep Space Waifu: Flat Justice oyunlarını kattım. 10 TL filan tuttu. Bu hafta da arada sırada Deep Space Waifu oynuyordum. Tabii her zaman pek mümkün değil o oyunu oynamak. Özellikle sağınızda, solunuzda veya yaklaşık 100 metre civarınızda herhangi bir insan evladı varsa.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Deep Space Waifu ve Deep Space Waifu: Flat Justice haricinde, American Truck Simulator almıştım daha ilk çıktığı zamanlarda ama bayağıdır oynamıyordum. Tekrar indirmek istedi canım, indirdim, birkaç kez sürdüm ama hevesimi aldım sanırım. Belki de çok çeşitli oyuna bir anda boğulduğum için olabilir. Özellikle bu hafta. Çünkü son birkaç aydır benim oynadığım sadece 3 oyun vardı, WWE 2K18, Black Desert Online ve Rocksmith 2014 Remastered.

Black Desert Online

Evet, Black Desert Online da oynuyorum. Ne kadar şaşırtıcı, değil mi? (#NoAd) Black Desert Online’ı daha kapalı betasının ilk gününden beri aktif olarak oynamaktayım çünkü PC üzerinde düzenli girdiğim herhangi bir video oyunu bulunmuyordu. Bir de bayağıdır MMO oynamıyordum, ilaç gibi geldi. Tabii düzenli oynuyorum dediysem, günde 1 veya 2 saat giriyorum. Oyunda kayıtlı 3 günüm var. Cadı sınıfında sadece 1 karaktere sahibim ve o da 50. seviyenin sonlarında sayılır. Yani, bayağı bir yavaş oynuyorum. Hızlı ve bol oynayan birini arıyorsanız, haftaya Alper’in yayımlayacağı ikinci bölümü bekleyin çünkü kendisinin oyunda kayıtlı 11 günlük süresi var. Ben daha ne diyeyim?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PlayStation 4 Pro ve PC haricinde, mobil platformda da oyun oynamazsam, olmaz sanırım. Geçen hafta League of Angels: Paradise Land indirmiştim. Canım çok TCG veya CCG oynamak istemişti. Muhtemelen League of Angels: Paradise Land, net bir TCG veya CCG oyunu olmayabilir, bilmiyorum ama çok sarmadı. Zaten bir Facebook reklamında görmüştüm. 2017’nin son haftasında indirdiğim bu oyunu da dün, Star Wars Battlefront II ve Fortnite ile sildim. Fakat uzun süredir oynadığım bir mobil oyunu var, o da OSM.

OSM’ı bundan birkaç sene önce, mahalledeki arkadaşlar ile toplanıp, öyle oynuyorduk. 1 ay önce filan ben tek başıma oynamaya başladım. Bana sonradan da kuzenim katıldı. Şu an Türkiye liginde, Gençlerbirliği ile 3. sıradayım ve ligin bitmesine son 1 maç kaldı. Ne yazık ki ikinci veya birinci olma gibi bir şansım yok ama şu anda bulunduğum sıradan düşme ihtimalim de yok. İkinci ile aramda 10 puan, dördüncü ile de aramda 8 puan var. Daha ne olsun? Evet, Gençerbirliği ile ligde birinci olamadım ama kupayı kaldırdım. Finalde, şu an lig birincisi olan Fenerbahçe’yi 3-2 yendim. Hayatımda böyle heyecanlı bir maç da izlediğimi hatırlamıyorum. Çünkü daha önceki lig maçlarında Fenerbahçe ile önce 2-2 berabere kalmıştım, diğer lig maçında ise Fenerbahçe beni 3-0 yenmişti. İntikamımı kupa finalinde aldım.

Video oyunları ile hatıra defteri: Yeni bir başlangıç (Bölüm 1)

Bu hafta sonu ne oynayacaksınız?

Ben bu hafta sonu klasik halime geri döneceğim. Can sıkıntısından yüklediğim her oyunu zaten sildim. Öğlen olduğunda WWE 2K18: Universe modunu oynamayı planlıyorum. Şu an 3. yılımdayım ve Clash of Champions etkinliğindeyim. Sanırım o etkinliği SmackDown Live şovuna özel yapmıştım, her yıl takvimde ufak değişiklikler yapıyorum çünkü. Bu şovumun final maçı da AJ Styles ile Hideo Itami arasında, WWE Şampiyonluğu için geçecekti eğer yanlış hatırlamıyorsam. Büyük maç efendim, büyük maç. Fakat Survivor Series III için AJ Styles vs. Finn Bálor planım var, o daha iyi olacak. WWE 2K18 haricinde, muhtemelen akşam 18:00 civarında OSM’a bakarım, gece olduğunda Deep Space Waifu derken, gün biter zaten.

Peki, sizler bu hafta içi neler oynadınız? Hafta sonu neler oynamayı planlıyorsunuz? Yorumlarınızı mutlaka bekliyoruz çünkü asıl amacımız, sizlerle muhabbet.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.